TRENDY KUCHYNÍ 2021 (I.)

27.1.2021 | design

ČERNÁ JE NOVÁ BÍLÁ!

Německý časopis Schöner Wohnen je skutečnou legendou ve světě bydlení. Jeho první číslo vyšlo v již lednu 1960 a za šedesát let existence přinesl magazín tisíce článků, které se věnovaly tématům bydlení, bytového designu či nábytku z nejrůznějších úhlů pohledu. Čerstvě k nim přibylo shrnutí hlavních trendů, které lze letos očekávat v kuchyních. Vzhledem k tomu, jakou rychlostí se trendy šíří světem, lze říci, že co platí v Německu, bude stejnou měrou platit i u nás.

Rozhodli jsme se vám nejdůležitější trendy postupně představit a ukázat, nakolik jsme připraveni je reflektovat v nabídce dvířek Trachea.

 

Trend první:

Kuchyně roku 2021: černá

Během pár let se černá stala novou bílou: kuchyně roku 2021 jsou především černé. Tradiční bílou kuchyni střídá nyní černá nebo antracitová. Vypadá ušlechtile v kombinaci s dřevinami a nechává vyniknout elegantní a zářící světlé tóny, ať nábytek nebo doplňky ve světlých odstínech.

Tip: Věnujte pozornost materiálům, na nichž nezůstávají otisky prstů zamaštěných od oleje nebo zaprášených od mouky.

 

TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.
Zdroj: Schöner Wohnen

 

Trend tmavých dekorů a odstínů v kuchyních je realitou. Na odborných veletrzích a výstavách po celé Evropě jsme zaregistrovali jeho nástup zhruba před třemi lety a od té doby cíleně posilujeme počty tmavošedých, antracitových a černých dekorů ve všech našich produktových řadách. S tmavými dekory jde ruku v ruce požadavek na odolnost materiálů vůči otiskům prstů. Proto aktivně hledáme a testujeme zvláště materiály, které jej splňují.

Dvířka vyrábíme v několika produktových řadách, takže se liší vzhledem, užitnými vlastnostmi i cenou. Pokud si o naší nabídce chcete udělat ucelenou představu, projděte si příspěvek EXTRACT 2021, který je tomuto tématu věnován a najdete jej právě na tomto blogu…

 

Fóliovaná dvířka

T. classic

Tmavá kuchyně v provedení lisovaných foliovaných dvířek. Kromě zajímavě užitých tvarů frézování můžeme pozorovat i další moderní designový prvek – kombinaci šedých dekorů se strukturami dřeva, většinou světlejšího.
Řada T.classic zahrnuje skupinu fólií ULTRA, na nichž nezůstávají otisky prstů. A není to jejich jediná přednost, o dalších píšeme ZDE.

 

T.classic

 

TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.

 

Lakovaná dvířka

T.lacq

Hluboce matný nanolak G5 na dvířkách podtrhuje celkové vyznění kuchyně. Kombinace tvarů, materiálů a barev působí tradičně, ačkoli jde ve skutečnosti o velmi moderní designový koncept. Na povrchu ošetřeném nanolakem byste otisky prstů také hledali marně.
Příspěvek o přednostech našich lakovaných dvířek T.lacq najdete ZDE.

 

T.lacq

 

RAL K7

Vzorník RAL K7 obsahuje okolo dvou set odstínů barev, z nich několik desítek patří do skupiny, o níž je řeč.

 

Akrylátová dvířka

T.acrylic

Kombinace černého a šedého dekoru je současně kombinací lesklého a matného provedení dvířek T.acrylic. A navrch perlička: dekorativní potisk T.overface v rafinovaném provedení bezbarvého laku…
O potisku T.overface, který se hodí na téměř všechna naše dvířka, píšeme ZDE.

 

T.acrylic

 

TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.

 

Lakovaná laminátová dvířka

T.effect

Čisté plochy, přímé linie a především dokonalá matná čerň s kontrastující bílou – tak to je typická představitelka trendů kuchyní pro letošní rok. Za svůj dokonalý vzhled vděčí lakovaným laminovaným dvířkům T.effect, na nichž se neudrží nejen otisky prstů, ale ani bakterie…
Více o dvířkách T.effect a jejich antibakteriálních vlastnostech můžete najít ZDE.

 

T.effect

 

TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.

 

Masivní dřevěná dvířka

T.wood

Opět tmavé tóny (a opět matný nanolak G5), tentokrát na masivních dvířkách T.wood. Věnujte, prosím, pozornost praktickému detailu, kterým je úchopová hrana vyfrézovaná přímo do těla smrkových dvířek. A dodejme pro pořádek, že na našich dřevěných dvířkách nemají otisky prstů šanci.
Více se o našich masivních dvířkách dozvíte například ZDE.

 

T.wood

 

TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.

 
 

Prémiová dvířka řady X&X [EXTRA & DELUXE]

Nanolaminát

SOFTIXX

Matná černá kuchyně s dvířky SOFTIXX vyniká díky promyšlené kombinaci se zářivě lesklou bílou. Prémiový nanolaminát je navíc materiálem, na němž nejen nezůstávají otisky prstů, ale lze jej opravit, pokud se nám ho podaří poškrábat.
Více o materiálu SOFTIXX můžete najít ZDE.

 

SOFTIXX

 

TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.

 

Organické sklo

VETRIXX

Oslnivě lesklá kuchyně z VETRIXXU doplňuje hlubokou čerň a šeď lehkostí bílé, čímž je dosaženo pocitů síly i rovnováhy a zažíváme dojem téměř dokonale zpracovaného prostoru.
Organické sklo VETRIXX blíže popisujeme ZDE.

 

VETRIXX

 

TRENDY KUCHYNÍ 2021 I.

 

Napříč všemi produktovými řadami nabízíme několik desítek dekorů a odstínů, které vystihují trend černých či temně šedých kuchyní. Mnohá provedení mají navíc specifické vlastnosti a možnosti, jak se můžete dozvědět v dalších článcích tohoto blogu nebo přímo v produktových kapitolách webu.

Související

KUCHYNĚ JAKO SPLNĚNÝ SEN

5.9.2022 | lakovaná dvířka

KUCHYNĚ JAKO SPLNĚNÝ SEN

Realizace Roberta Kývaly

Zobrazit článek

KUCHYNĚ JAKO ZE ŽURNÁLU

2.3.2022 | lakovaná dvířka

KUCHYNĚ JAKO ZE ŽURNÁLU

Když renovuje profesionál…

Zobrazit článek

BYDLENÍ: INDUSTRIÁLNÍ STYL

7.1.2022 | kuchyně

BYDLENÍ: INDUSTRIÁLNÍ STYL

Industriál je kreativní

Zobrazit článek