Trachea OS - Objednávkový systém

Trachea OS je systém společnosti Trachea a.s., zajišťující od léta roku 2014 kompletní zpracování objednávek. Objednávky od odběratelů přes autorizované prodejce až po naši společnost jsou vyřízeny v systému Trachea OS okamžitě, jednoduchým principem schvalování. Trachea OS je přímo propojen na výrobu. Systém je neustále on-line, takže každý člen obchodního případu má neustále k dispozici potřebné informace.

Komu je určen objednávkový systém Trachea OS

Odběratelům našich výrobků pro vytvoření a sledovaní objednávek. Odběratelem jsou kuchyňská studia, truhlářské dílny, výrobci nábytku.

 

Co poskytuje objednávkový systém Trachea OS

Hlavní funkcí systému je vytvoření objednávky z výrobků v naší nabídce. Naše nabídka je neustále inovována a Trachea OS poskytuje nejaktuálnější informace o našich výrobcích. Odběratel má vždy informace o aktuální nabídce a o všech svých objednávkách.

 

Jak začít se systémem Trachea OS

 

Popis programu Trachea OS klient

Trachea OS klient poskytuje odběratelům revoluční servis při vyřizování obchodního případu. Jedinou podmínkou pro úspěšné používání programu Trachea OS klient je připojení k Internetu a mít obchodní vztah s naší společností Trachea a.s. . Trachea OS klient poskytuje odběratelům po registraci vytvoření si vlastního seznam dodavatelů ze sítě autorizovaných prodejců Trachea. Ke každému dodavateli odběratel může nastavit dohodnuté obchodní slevy. To umožňuje odběrateli jednoduše porovnat nákupní ceny od svých dodavatelů. Objednávky sortimentu Trachea může odběratel vytvářet v průběhu komunikace se zákazníkem. Objednávka je ve stavu rozpracovaná. Ve chvíli kdy zákazník objedná, odběratel odešle objednávku svému prodejci. Prodejce potvrdí přijmutí objednávky, pokud je nějaký problém s objednávkou je odběratel informován. Ve chvíli kdy je objednávka připravena k dodání prodejcem, opět je odběratel informován. V rámci Trachea OS klient jsou všechny stavy o objednávce zobrazeny automaticky, a současně je odběratel upozorněn přes e-mail.

Vytváření nové objednávky obsahuje řadu kontrolních mechanismů. Odběratel nemusí hlídat omezení sortimentu z hlediska rozměrů, fólií, hran a dalších vztahů. Vše zajišťuje Trachea OS klient. Cena za každý výrobek je aktuální k datu vytváření objednávky. U komplikovanějších obchodních případů je možné dopsat poznámku, nebo přiložit přílohu se souborem.

Odeslané a vyřízené objednávky může odběratel prohlížet, ale již nejdou měnit. Informace v objednávce lze použít pro další elektronické zpracování, protože jsou k dispozici exporty ve formátu CSV a XML za každou objednávku.

Prostředí programu Trachea OS

Trachea OS – výběr sortimentuTrachea OS – výběr tvaru dvířekTrachea OS – konfigurace dvířek T.classicTrachea OS – definice parametrického korpusuTrachea OS – definice čelních ploch u T.kompletTrachea OS – definice kování pro T.kompletTrachea OS – seznam objednávek

Jak vytvořit objednávky v systému Trachea OS

 

 

Technické požadavky

Program běží v prostředí Adobe AIR. Pokud nemáte Adobe AIR nainstalováno, při instalaci programu Trachea OS ve Windows se běhové prostředí Adobe AIR automaticky nainstaluje. Pokud pracujete v prostředí Mac OS a nemáte Adobe AIR nainstalován, můžete si stáhnout a nainstalovat AIR runtime including WebKit – version 33.1.1.744, a pak nainstalujte Trachea OS.

V prostředí Mac OS s procesorem Apple Silicon (hardware M1 / ARM) je potřeba následující: Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu aplikace ve Finderu, zvolte „Získat informace“ a ve výsledném dialogu zaškrtněte políčko „Otevřít pomocí Rosetta“.

Detailnější popis je dole na adrese https://airsdk.harman.com/runtime .

Minimální systémové požadavky

Windows: Procesor: 2.33GHz nebo rychlejší x86-kompatibilní procesor Operační systém: Windows Server 2008, Windows 7, Windows 8, Windows 10 Paměť: 512 MB RAM (doporučeno 1 GB)

Mac OS: Procesor: Intel® Core™ Duo 1.83GHz nebo rychlejší Operační systém: Mac OS X 10.10 a vyšší Paměť: 512 MB RAM (doporučeno 1 GB)

Trachea OS klient – verze 5.9.248

Instalační soubor Windows: TracheaOS-5.9.248.exe

Instalační soubor Mac OS: TracheaOS-5.9.248.air

Upozornění pro uživatele Mac OS: nejdříve musíte stáhnout a nainstalovat Adobe AIR

Kontakt na podporu pro OS – Stanislava Telecká

+420 724 105 376   

Technické info k update na novější verze Trachea OS

Přechod na nové verze Trachea OS může narazit na problém se starým certifikátem u nainstalované technologie Adobe AIR. Objeví se při vydání nové verze zpráva že nelze provést update a instalace se ukončí.

Způsob přechodu na novější verzi Adobe AIR na Windows:

 1. odinstalovat Trachea OS z vašeho počítače
 2. odinstalovat Adobe AIR
 3. spustit nový Instalační soubor Windows Trachea OS stažený z odkazu výše
  • ten nejdříve stáhne a nainstaluje nejnovější Adobe AIR
  • a pak nainstaluje vlastní Trachea OS (vyskočí dialog že vydavatel UNKNOWN, je potřeba potvrdit instalaci)

Způsob přechodu na novější verzi Adobe AIR na MAC OS:

 1. odinstalovat Trachea OS z vašeho počítače
 2. odinstalovat Adobe AIR
 3. stáhnout a nainstalovat nejnovější Adobe AIR z https://airsdk.harman.com/runtime
 4. spustit Instalační soubor Mac OS Trachea OS stažený z odkazu výše
  • nainstaluje vlastní Trachea OS (vyskočí dialog že vydavatel UNKNOWN, je potřeba potvrdit instalaci)