STYLY BYDLENÍ: MINIMALISMUS

29.11.2021 | kuchyně | design

Styl bydlení více či méně odráží naše zájmy, názory a záliby. Málokterý to ovšem vyjadřuje tak silně a vyhraněně jako minimalismus, jehož mantra zní: „méně znamená více“.

Prázdný prostor dává vyniknout tomu, co je podstatné a funkční. Jednoduché linie, otevřené dispozice, barevná střídmost a světlo navozují atmosféru téměř zenové čistoty. Příznivci minimalismu jasně deklarují, že nelpí na maličkostech, dávají přednost celku před jednotlivostmi a pokud si potrpí na luxus, jde o luxus vyplývající z kvality, nikoli okázalosti…

 

Minimalistický střih

Hladké, nezdobené tvary dvířek v tlumených barvách přesně odpovídají idejím minimalismu. Najdeme je ve všech našich produktových řadách, mnohé z nich lze navíc doplnit jednoduchými kovovými úchytkami, které s tímto konceptem dokonale ladí.

 

Vlastnosti tvoří charakter

Pro výběr vhodných dvířek je zásadní, jaké užitné vlastnosti od nábytku očekáváme. Na pohled se totiž jednotlivá provedení příliš neliší, rozhodující jsou právě užitné vlastnosti materiálů jako voděodolnost, stálobarevnost, trvanlivost či snadná údržba. Ačkoli v tomto ohledu dosahují všechna naše dvířka vysoké úrovně, existují materiály téměř kouzelné. Pokud například na dvířkách nezůstávají otisky prstů, nebo lze snadno opravit drobná poškrábání, jde o přidanou hodnotu, nad kterou se každý stoupenec minimalistického bydlení určitě zamyslí.

 

Trachea
Zdroj: archiv Trachea

 

Minimalismus v luxusním balení

Nepřekonatelná barevná kombinace, nejhlubší mat a decentní kovová úchytka v hraně…

Prémiová dvířka SOFTIXX vynikají mimořádnou odolností, nezůstávají na nich otisky prstů a povrch ošetřený nanotechnologiemi lze navíc v případě poškození renovovat speciální houbičkou nebo pomocí žehličky.

 

Trachea
Zdroj: archiv Trachea

 

Trendy minimalismus

V souladu s nejnovějšími designovými trendy je sněhově bílý odstín jemně akcentován tóny přírodního dubu.

Tradiční fóliovaná dvířka T. classic nabízejí ideální poměr užitné hodnoty. K dispozici jsou v desítkách dekorů dřevin a mnoha barevných odstínech v provedení lesk, mat, supermat a také ULTRA, které získalo prestižní ocenění Red Dot Award.

 

Trachea
Zdroj: archiv Trachea

 

Minimalistická lahůdka

Plochy se v přírodním světle lesknou jako čerstvý prašan a doslova násobí prostor kuchyňského koutu.

Organické sklo na povrchu dvířek VETRIXX je na rozdíl od svého minerálního vzoru nerozbitné, má výraznou barevnost, dokonalý lesk a je k mání v nejžádanějších dekorech bílé, šedé, oříškové a černé barvy.

Minimalismus je více než styl bydlení, je životní styl, jehož vyznavači preferují kvalitu před kvantitou. Tato filosofie je nám sympatická a těší nás, že máme v nabídce řadu výrobků, které ji odrážejí.

Související

SVĚTOVÉ TRENDY U NÁS DOMA

27.9.2023 | kuchyně

SVĚTOVÉ TRENDY U NÁS DOMA

Další povedená kuchyně…

Zobrazit článek

12 TIPŮ PRO UDRŽITELNOU KUCHYNI

19.6.2023 | kuchyně

12 TIPŮ PRO UDRŽITELNOU KUCHYNI

Zajímavé rady z Schöner Wohnen...

Zobrazit článek

POHÁDKOVÁ PROMĚNA

5.5.2023 | kuchyně

POHÁDKOVÁ PROMĚNA

Rekonstrukce kuchyně v hostinském bytě…

Zobrazit článek