REKONSTRUKCE V BARVÁCH TRACHEA. PARDON: V BARVĚ!

23.10.2020 | kuchyně | ložnice | dětský pokoj | obyvák | realizace

Dvířka T.classic v hlavní roli

Ani během koronakrize se život nezastaví, a tak na jaře řešila interiérová designérka Ana Alačkova projekt totální rekonstrukce bytu v Hradci Králové. Šlo o zajímavou zakázku, ze které ale omezení pohybu a kontaktů udělala stresovou záležitost. Velkou roli v tomto příběhu (a interiéru) sehrála nábytková dvířka Trachea, a proto vám jej chceme představit.

 

dětský pokoj

● Rekonstrukce z gruntu

Ve finále se obyčejný panelákový byt 3+1 na Slezském předměstí proměnil na moderní a osobité bydlení s dispozicí 3+kk. Kompletní přestavba ovšem nebyla jednoduchá.

Hrálo se o čas! Investorka bydlela v pronájmu, který za dva měsíce končil. Designérka měla jen pár dní na to, aby připravila dispozici pro stavbaře, kteří už začali s bouráním bytového jádra. Vzala to s vervou: z původních příček zůstalo jen pár metrů mezi předsíní a dětským pokojem. Tím ale příběh teprve začíná…

Půdorys starého a nového dispozičního řešení bytu

půdorys původní stavpůdorys nové řešení

● Dvířka v celém bytě

Jasnou volbou byl nábytek v neutrální světlé barvě, který pomůže malé prostory opticky zvětšit. A právě tady vstupují na scénu fóliovaná dvířka T.classic. V různých tvarech frézování se objevila ve všech obytných prostorech.

Zatímco stavbaři bourali a stavěli, návrhářka komunikovala po síti (jinak to nešlo) s truhlářem z Rýmařova, aby si byla jista, že vše klapne podle plánů. Vzhledem k velikosti bytu šlo mnohdy a mnohde o centimetry a na chyby nebyl prostor ani čas.

montáž

● Chvála vzorníků

„Byla jsem vděčná za vzorníky, které mám. Všechny vzorkovny v době nouzového stavu byly zavřené“, vzpomíná autorka přestavby.

Právě ze vzorníku fólií Trachea vybrala dekor 170 Koženka. Jde o jemnou perleťovou fólii se zajímavým lomem světla, která svědčí plným i proskleným dvířkům. Pak už stačilo zadat parametry dvířek do objednávkového systému a počkat na dodání, protože naše termíny platí krize – nekrize. Vše se stihlo, spokojená majitelka si užívá krásného bydlení a paní Alačkova dávno pracuje na nových projektech. Ale jak říká, na tenhle jen tak nezapomene.

Rekonstrukce předsíně

původní předsíňdetail nové předsíněnová předsíňnová předsíň

Rekonstrukce kuchyně – původní stav

původní kuchyňpůvodní kuchyň

Rekonstrukce kuchyně – nový stav

nová kuchyňnová kuchyň

Rekonstrukce jídelny

nová jídelnadetail nová jídelna

Rekonstrukce pokoje

původní stav pokojnový dětský pokoj

● Předtím a potom

Zajímá vás, jak se byt proměnil? Autorka přestavby si nejvíce cení ložnice. Vytvořit originální a zároveň praktické prostředí na devíti metrech čtverečních byla skutečně výzva.

„Díky promyšlenému posunutí příček dostala malá místnůstka jiný rozměr. Přesně takový, aby vznikla dostatečná ulička mezi postelí a stěnou a do sousední místnosti se vešla plnohodnotná skříň. Nábytek je záměrně v neutrálních barvách, aby vynikly doplňky. A i přes to, že je ložnice celá bílá, má vlastnosti chameleona. A to je ta největší vychytávka!“, popisuje návrhářka, proč je hrdá právě na řešení tohoto prostoru.

původní stav ložnicenová ložnice detail
nová ložnicenová ložnice

● Autorka Ana Alačkova

Brněnská interiérová designérka má na svém kontě řadu projektů a realizací. Více se o ní můžete dozvědět na stránkách www.anadesign.cz, odkud také pochází její krédo.

„Život je jako cesta se spoustou nečekaných odboček, některé z nich jsou slepé, na jiných třeba zakopnete o diamant. Na jedné takové boční cestě jsem se potkala s designem. Je to setkání s vášní, upřímností a inspirací v čisté podobě. Je to cesta, z níž se mi už nechce vracet. Energii získanou z této zkušenosti bych ráda věnovala každému z vás, s nímž se na své cestě potkám…“

Ana Alačkovapůdorys dispozice

● Gratulace

Je až neuvěřitelné, že jediný dekor fólie pomůže vykouzlit ze starého omšelého bytu zářivou perlu. Pochopitelně pod rukama zkušené a nápadité tvůrkyně.

Gratulujeme do Brna a jen připomínáme, že takových dekorů máme v nabídce okolo osmdesáti. Ale to Vy víte, máte přece naše vzorníky.

Související

3 x AKRYLÁT!

27.11.2023 | kuchyně

3 x AKRYLÁT!

Inspirativní kuchyně T.acrylic…

Zobrazit článek

SVĚTOVÉ TRENDY U NÁS DOMA

27.9.2023 | kuchyně

SVĚTOVÉ TRENDY U NÁS DOMA

Další povedená kuchyně…

Zobrazit článek

12 TIPŮ PRO UDRŽITELNOU KUCHYNI

19.6.2023 | kuchyně

12 TIPŮ PRO UDRŽITELNOU KUCHYNI

Zajímavé rady z Schöner Wohnen...

Zobrazit článek