GLAKS: ORGANICKÉ SKLO

30.4.2020 | extra a deluxe | obyvák | designové kuchyně

Prémiová řada X&X zahrnuje výrobky s pohádkovými vlastnostmi. Víte jaký je rozdíl mezi sklem a GLAKSem? Na pohled žádný. Jenže obyčejné sklo je rozbitné, zatímco organické ne. Kromě toho má pár dalších zajímavých vlastností. Do řady EXTRA & DELUXE patří ještě nanolaminát FENIX.

GLAKS je tvořen kvalitní MDF deskou, na jejíž čelní straně je několikamilimetrová vrstva vysokopevnostního akrylátu. Akrylátová pryskyřice se ve výrobě mísí se skelným prachem, proto je výsledek od skutečného skla k nerozeznání. A podobně jako křemičité sklo existuje v lesklém nebo matném provedení.

Nerozbitné sklo

Dvířka z GLAKSu každý považuje za skleněná. Autentický dojem podtrhuje i hrana, „skleněné“ vrstvy, zkosená pod úhlem 45°. Na rozdíl od křemičitého skla se ale do materiálu dá bez problémů vrtat, řezat či frézovat.

Dvířka z GLAKSu každý považuje za skleněná.    

Lesk

Záleží jen na vás. Základní nabídka obsahuje čtyři barevné odstíny v lesklém provedení. Vybrali jsme takové barvy, které patří k nejprodávanějším napříč našimi produktovými řadami výrobků.

GL001 bílá leskGL021 písková šedá leskGL075 oříšková leskGL067 královská šedá lesk  

Designové úchytky

Protože se do GLAKSu dá vrtat, je možné osadit dvířka jakýmikoliv úchytkami. Jenže ušlechtilý materiál si žádá odpovídající doplňky, a proto jsme připravili kovové úchytky, které s dvířky tvarově ladí. Jsou dostupné ve dvou velikostech a třech povrchových úpravách.

úchytka 6832 6831 032 černá matúchytka 6832 6831 038 broušený niklúchytka 6832 6831 292 bílá mat

 

Maximální rozměry jednoho „skleněného“ dílce jsou 3.050 × 1.300 mm. Díky tomu může být GLAKS použit například jako velkoplošný obkladový materiál imitující sklo, ale opracovatelné a nerozbitné.

       

Exkluzivně u TracheaHluboký matOdolnost proti poškrábání
Originální designVysoký lesk

Související

FENIX LETÍ!

8.8.2022 | extra a deluxe

FENIX LETÍ!

Báječná dvířka v nových dekorech…

Zobrazit článek

FENIX: KOUZELNÝ NANOLAMINÁT

30.4.2020 | extra a deluxe

FENIX: KOUZELNÝ NANOLAMINÁT

Přednosti výrobků prémiové řady výrobků X&X

Zobrazit článek