Vaše nejčastější dotazy

Dříve než nás budete kontaktovat s Vaším dotazem, zkuste svoji odpověď najít zde.

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat na radu ohledně údržby materiálů T.acrylic. Lze používat například leštěnku od firmy Eurona? Více pod odkazem: https://www.euronabycerny.com/eshop/lestenka-na-nabytek-250-ml. Klientka má na celé kuchyni dvířka v T.acrylic materiálu ale nechce používat Pronto antistatické. Předem děkuji za vaší odpověď. Martin Štverák

Dobrý den.
To že k čištění materiálu T.acrylic doporučujeme konkrétně PRONTO má své důvody. Tento čistič je doporučován samotným výrobcem akrylátu a je lety prověřen. Přináší spoustu výhod, nejen samotné čištění, ale také ochranu materiálu.
U leštěnky Eurona není bohužel nikde uvedeno složení. Nejde tudíž zjistit, jestli neobsahuje líh, nebo jeho deriváty, které mohou T.acrylic nenávratně poškodit. V tomto případě by nebyla uznána ani záruka na dvířka T.acrylic.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli v lakovanyých odstínech je odstín vanika jako u akrylových nebo který odstín je k tomu podobný.A který jsou kvalitnější. Děkuji Brožová

Dobrý den.
Odpověď na vaši otázku je velmi zapeklitá. Každý výrobce má pod názvem vanilka trochu jiný odstín. Tak že by se dalo říct, že není vanilka, jako vanilka.
Pokud máte zájem o lakovaná dvířka, barva se vybírá dle vzorníku RAL.

Co se týká kvality, zakládáme si na to, že všechny naše výrobky jsou prvotřídní kvality. Rozdíl mezi lakovanými dvířka a dvířky T.acrylic je spíše v užitných vlastnostech a také v potřebné údržbě.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den. Čím opravit odlepení folie na dveřích kuchyňské linky.

Dobrý den.
Toto bohužel není možné. Pokud se fólie odlepí opětovné přilepení jakýmkoliv způsobem je pouze dočasné.
Pokud máte dvířka vyrobená u nás, tak my na tuto vadu poskytujeme prodlouženou 7-mi letou záruku. V tomto případě se obraťte na toho kdo vám dvířky dodával a reklamujete u něj.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, potřeboval bych upřesnit jakou tloušťku mají listely konkrétně listela H33 budeme používat s dvířky tvar 32C v tlouštce MDF 21mm a zákazník požaduje rovinu listel s dvířky - předem děkuji za odpověď

Dobrý den.
Tloušťka listely je standardně 18 mm. Pokud potřebujete tloušťku 21 mm, záleží na individuální domluvě, vyrobit to lze.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Zdravím , prosím odpověď na dotaz : zda prodáváte samostatně jen dvířka ,jaké nabízíte rozměry a ceny .Děkuji Zbončáková

Dobrý den.
Naše společnost se zabývá výrobou dvířek a čelních pohledových ploch. Odpověď na vaši otázku, je tedy ano, prodáváme dvířka. Velikost jednotlivých dvířek je pouze na požadavku zákazníka. Naše výroba je individuální. Není žádná rozměrová řada, nebo něco podobného. Co se týká ceny, ta se odvíjí od zvoleného druhu a dekoru dvířek. Proto bych vám doporučila obrátit se některého z našich autorizovaných prodejců ve vašem okolí. Tam si můžete dvířka prohlédnout, vybrat a také vám spočítají cenu. http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovani-prodejci-Trachea

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobry den chem sa spytat ci je možne vlozit do vizualizacie vlastne obrazky a ako. Dakujem Javorčík

Dobrý den.
Pokud nám pošlete vizualizaci a také váš vybraný obrázek, naše grafička vám první návrh zpracuje bezplatně. Je to naše standardní služba zákazníkům.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Budu dělat kuchyň, vybrala jsem dvířka folie 6-8 beton tmavý. Děláte také akrylát dvířka mat - beton tmavý a jaké je to číslo. Nevím, kde to na Vašich stránkách najdu. Chtěla bych kvalitu, prosím, napište zda zvolit folii nebo akrylát. Děkuji. Zdraví Vás Piskořová R.

Dobrý den.
Beton tmavý 6-8 je pouze v provedení fóliovaných dvířek. U akrylátu T.acrylic takovýto dekor v nabídce nemáme.
http://www.trachea.cz/cz/dvirka-trachea/Foliovana-dvirka-Tclassic/Bezne-folie-Uni-barvy/6-8-beton-tmavy
Co se týká kvality, prodloužili jsme záruku na fóliovaná dvířka na 7 let, oproti záruce ze zákona, která je 2 roky. Myslím, že tento fakt hovoří sám za sebe.
Rozdíl mezi fóliovanými dvířky a dvířky z T.acrylicu je již v samotném použitém materiálu.
Fóliovaná dvířka jsou vyfrézovaný MDF materiál, na který se nanáší lepidlo a posléze lisuje fólie. Toto zpracování umožňuje různé profilové frézování (tvary dvířek). Fólie je přetažena až k zadní straně desky, kde vzniká jediný spoj.
Akrylátová dvířka tvoří dřevotřísková deska, na kterou je nalisován akrylát o tloušťce 1,4 mm a zadní strana 1,2 mm. Tento materiál se pouze nařeže na daný rozměr a ohraní PUR technologií.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, truhlář nám bude vyrábět kuchyňskou linku za použití Vašich dvířek. Zaujala más dvířka s technoligií overface. Jak máme postupovat při zhotovení návrhu potistku dvířek? Musíme to nechat na truhláře nebo si můžeme doma sami navrhnout vzhled skříněk v nějakém programu? Váš nabízený Trachea designer se týká pouze vestavěných skříní. Děkuji za brzkou odpověď. S pozdravem Š.K.

Dobrý den.
Pokud máte přesnou představu o motivu a jedná se vám pouze o umístění na sestavu, řeší se to tak, že váš výrobce pošle návrh kuchyně k nám a naše grafička do tohoto návrhu umístí motiv. Tento návrh je poslán zákazníkovi ke schválení a zároveň si zákazník udělá přesnou představu o tom jak bude celkově kuchyň vypadat.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, dostal se mi do ruky Váš katalog výrobků 2015 a velmi se mi líbí jedna ložnice ze strany 35 a knihovny z následující strany 36. Nikde jsem však nenašla název firmy, která tento nábytek vyrábí. Můžete mi prosím zaslat kontakt na výrobce daného nábytku v katalogu? Děkuji Dvořáková

Dobrý den.
Všechny obrázky nábytku v našem katalogu, jsou vizualizace tvořené v počítači a nikoliv fotografie reálných interiérů. Ale myslím si, že šikovný stolař vám takovýto nábytek zvládne hravě vyrobit.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, potřebuji poradit, jakými prostředky mám ošetřovat lamino ve vysokém lesku (kuchyň).Děkuji Jedličková

Dobrý den.
Na našich stránkách naleznete návody údržbu všech materiálů, která dodáváme.
http://www.trachea.cz/cz/servis
Pokud máte lamino, jak píšete, týká se vás poslední odstavec. "Návod na údržbu výrobků T.Segment a T.Complet "

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, lze vyrobit pásek o rozměrech 564 x 43mm ve tvaru 66 a folii červená maranelo lesk? Děkuji za odpověd

Dobrý den.
Bohužel tento rozměr není vyrobitelný. Naším nejmenším výrobně možným rozměrem je 48x90mm. Proto vám bohužel nemůžeme vyhovět.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, truhlář nám bude zpracovávat kuchyňskou linku z Vašich dílů. Chtěla jsem se zeptat, jaký je rozdíl mezi dvířky T-acryl v lesku a T-lack Která z těchto variant je nejvýhodnější na údržbu a na opotřebení. Dvířka chceme bez úchytů s pojezdy BLUM. Děkuji za odpověď. Stanislavová Hana

Dobrý den.
Rozdíl mezi těmito druhy dvířek je velký. Každý materiál má svoje specifikace.
Dvířka T.acrylic lesk jsou vysoce voděodolná a UV stálá. Na jejich údržbu potřebujete pouze PRONTO. Při jejich poškrábání, lze použít opravnou sadu a poškození opravit.
Lakovaná dvířka T.lacq mohou být na rozdíl od akrylátových profilovaná a také škála barev je v celé šíři vzorníku RAL. Na udržování doporučujeme přímo přípravek na laky.
http://www.trachea.cz/cz/servis

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, mám dotaz, zda je možné vyrobit sadu dvířek z materiálu T.acrylic A02 sklonová kost lesk a osadit je narážecími uchytkami Juvio (viz: http://www.demos-trade.cz/uch-juvio-597mm-nerez). Úchytky bychom případně dodali. Mělo by to mít stejný naražecí stromeček, jako vaše katalogové úchytky E20. Případně zda je možné dodat dvířka, která budou mít finalizované tři hrany a z jedné (horní) budou mít vyfrézovanou přípravu na takovouto úchytku. Děkuji velmi za odpověď. S pozdravem Jakub Smetánka

Dobrý den.
Dvířka takto vyrobit lze. To znamená, že budou ohraněná a na jedné straně vyfrézovaná pro úchytku. Samozřejmě bude lepší, pokud dodáte úchytku. Podle ní budou dvířka vyrobena.
Jen bych vás chtěla upozornit že bude účtována přirážka za přípravu pro frézování vlastních úchytek.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Lze zkombinovat tvar 96H s povrchem 217 Dub vintage šedý s bílými zády v atypických rozměrech na jednu kuchyni? Budu moc rád, když mi odpovíte, ale po mnoha zkušenostech s jinými "dodavateli" dotaz na týto okénka nefungují...

Dobrý den.
Tvar 96H je vyráběn ve všech námi nabízených dekorech fólií, tudíž ani 217 Dub vintage šedý, není problém. Co se týká vyráběných rozměrů, vyrábíme dle přání zákazníka a nemáme žádnou rozměrovou řadu. Jediným limitem jsou minimální a maximální rozměry dvířek, které jsme schopni vyrobit.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, prosím o informaci, zda bezúchytová dvířka (tvar 96H, 97) provádíte i např. ve fólii 353 a 580 vod. léta... Asi zbytečná otázka, ale chtěl jsem se na to pro jistotu zeptat. A cca o kolik je to dražší varianta oproti např. tvaru 96B. nebo podobným- téměř rovným, bez nějakých profilací. Děkuji moc za zodpovězení dotazu. S pozdravem Pelikán Vít

Dobrý den.
Tvary 96H a 97 se v dřevodekorech běžně vyrábí a se směrem let také není problém. Co se týká ceny, tu ovlivňuje vybraná fólie, nikoli tvar. To znamená, že stejně veliké dvířko ve fólii například 580 bude stát stejně jak ve tvar 96H, tak v 96B nebo 33B.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den,mám vybrány dvířka 32 c 6-3 kašmír, je možno mít k těmto dvířkům zadní stranu stejné barvy? Třeba i za příplatek? Děkuji za odpověď

Dobrý den.
K fólii 6-3 kaschmir si můžete ve tvaru 32C vybrat z kompletní nabídky našich zadních stran. K tomuto dekoru se asi nejvíce bude hodit zadní strana 014 šedá, nebo 509F hliník. To záleží jen na vašem zvážení. Výběr zadní strany není nijak zpoplatněn.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, nově nabízíte i řezání a olepování LTD dílců. Bylo by možné nechat nařezat dvířka na horní skřínky z materiálu Dub halifax přírodní tak aby navazovala kresba dřeviny přes všechny dvířka? Olepení hran PUR lepidlem. Předem děkuji za Vaší odpověď. S pozdravem Martin Štverák

Dobrý den.
Řezání LTD dílců a olepování PUR technologií nabízíme a Dub halifax přírodní máme skladem. Proto výroba pro vás nebude žádný problém. Pouze návaznost let vám nejsme schopni zajistit. Nicméně tento dekor má stejnoměrnou kresbu a je hodně pravděpodobné, že nepůjde nenavázání skoro poznat.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, bydlím v Ostravě-Vítkovicích.Prosím o kontakt na nejbližšího prodejce, kde bych se dostavila osobně a vybrala si dvířka přímo tam.Dále se chci zeptat,zda vyměňujete i dřezové desky a zda mi udělají celkovou kalkulaci za úplatu či zadarmo.Děkuji Vidláková.

Dobrý den.
Doporučila bych Vám obrátit se na některé z našich autorizovaných studií v Ostravě: http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovana-studia-Trachea . Tam si můžete dvířka prohlédnout a také objednat. Tyto studia Vám také budou schopny zajistit výměnu pracovní desky a rovněž zpracovat cenovou nabídku. Co se týká zpoplatnění této služby, toto je individuální záležitost jednotlivých kuchyňských studií, proto Vám na tento dotaz nejsem schopna odpovědět.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, prosím o pomoc,.. neúmyslně jsem si při úklidu podřela, špatně očištěnou houbou lakovaná dvířka kuchyňské linky, existuje nějaký přípravek (pasta) která by pomohla tyto drobné škrábance skrýt? Děkuji moc za odpověď Blažková

Dobrý den.
Tak to je nemožné odhadnout míru poškození a poradit jednoznačné řešení. Proto bych vám doporučila nejprve použít leštící utěrku FACDOS v kombinaci s čistícím sprejem FACDOS P3, tak jak to máme v návodu na údržbu: http://www.trachea.cz/cz/servis .
Pokud tento postup nebude dostačující, je jediným řešením obrátit se na lakýrníka, který je schopný lak profesionálně přeleštit.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den. Měl bych prosím Vás jednu otázečku. Je možné ještě vyrobit dvířka s folií 725 wenge bělené crosscut a 830 modřín crosscut? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.

Dobrý den.
Tyto dekory již v nabídce nemáme a jejich skladová zásoba je na nule. Bližší informace o vyřazovaných dekorech naleznete: http://www.trachea.cz/cz/servis/vyrazovany-sortiment

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den Prosím děláte i atypické tvary foliovanych dviřek a čel ? Dostal Ivo

Dobrý den.
Pokud máte namysli rozměry, nemáme žádnou rozměrovou řadu a vše vyrábíme dle požadavků zákazníka.
Jestli se vám ale jedná o jiné frézování než máme standartě v nabídce, lze poslat nákres frézování. Podle tohoto nákresu budeme schopni určit, zda jsme za příplatek programování jiného frézování vašemu požadavku vyhovět.
S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, máte na vašich stránkách někde srovnávací tabulky? Potřeboval bych zjistit jaké nejpodobnější lamino je k folii Dub světlý Sonoma 213. Děkuji za odpověď s pozdravem Marek Rod

Dobrý den.
Žádnou srovnávací tabulku nemáme, jelikož dekory nejsou totožné a je tudíž spíš na pocitu zákazníky, jaký dekor lamina zvolí. Konkrétně k dubu Sonoma 213 je nejbližší dekor od společnosti EGGER H1145 ST10 a H1146 ST10. Od společnosti KRONOSPAN je nejpodobnější dekor 8197 SN.
S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, jaký nejmenší formát umíte udělat v provedení akrylátových dvířek.600x80mm? Děkuji.Randýsek

Dobrý den.
Minimální výrobní rozměr pro materiál T.acrylic je 100x100mm.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, v případě objednání dvířek Trachea, foliovaná, profil 34 v bílé barvě, jaká je záruční doba? Předem děkuji za odpověď. Samohejlová

Dobrý den.
Na dvířka T.classic (fóliovaná dvířka) se vztahuje prodloužená 5-ti letá záruka na skryté vady. Konkrétně řečeno, na odlepení fólie.
Na tvaru a dekoru nezáleží.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, mám zájem o dvířka T.lack lakovaná dvířka mat, ve tvaru Q96. Na stránkách uvádíte, že je možnost si vybrat z 200 druhu barev RAL. Bohuzel sem na Vašich stránkách tento vzorník nenalezl. Jedná se mi o barvu bílá mat. Prosím o nějaký odkaz na vzorník K7 RAL nebo přímo číslo bílé mat. Děkuji Komínek

Dobrý den.
Moc nás těší Váš zájem o lakovaná dvířky T.lacq. Pokud nemáte možnost nahlédnou fyzicky do vzorníku RAL (v prodejnách barvy, laky a podobně) a vybrat si bílou barvu, bude výběr poměrně složitý. Jelikož na internetu a celkově v PC dochází ke zkreslení barev, vlivem nastavení monitoru. Na samotné barvy se můžete například podívat v našem objednávkovém systému Trachea OS (http://www.trachea.cz/cz/servis/program-pro-objednavani-dvirek-trachea).
Podle mého názoru je barva RAL 9003 nejvíc bílá, ale jsou zde také odstíny bílé, jako RAL 9001, 9002, 9010 a 9016. To už záleží jen na vašem barvocitu.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, chci se zeptat na kolik běžně vychází cca výměna dvířek kuchyňské linky v bytě. Když mi napíšete email zašlu i foto ale zajimá mě orientační cena. 10 dvířek a 4 šuplíky. Děkuji Zeman

Dobrý den pane Zemane.
Cena fóliovaných dvířek se odvíjí od výběru dekoru fólie. Proto bych Vám doporučila návštěvu některého z našich autorizovaných studí ( http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovana-studia-Trachea ) ve Všem okolí, kde si budete moci dvířka prohlédnou a kde Vám spočítají přesnou cenu. Také Vám jistě budou moct nabídnout zaměření dvířek a jejich montáž.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den chci se zeptat zda děláte i akrylátová dvířka v tloušce 12mm. Předem děkuji za odpověď Svoboda

Dobrý den.
Náš materiál T.acrylic je tloušťky 18,6 mm celkově. Přičemž zadní nosný materiál je dřevotřísková deska o tloušťce 16 mm, na kterou je nalisována pohledová vrstva akrylátu o síle 1,4 mm a zadní protitahová vrstva 1,2 mm.
Tenčí materiál v nabídce nemáme, protože by nevyhovoval našim požadavkům.
S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Prosím o informaci o lakovaných dvířkách, která mají být od 1. 6. 2017 ve vaší nabídce. Nemohu je zde (kromě jedíného obrázku) najít.

Dobrý den, lakovaná dvířka je možno od dnešního dne objednat prostřednictvím Trachea OS, který naleznete zde: http://www.trachea.cz/cz/servis/program-pro-objednavani-dvirek-trachea

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, truhlář mi dělá kuchyňskou linku s dvířky od vaší firmy, v katalogu 2016/2017 jsem našla, že se dá u vás objednat i deska stolu, chtěla bych stejný deseign jako jsou dvířka. Můžete mi prosím napsat jaké velikosti je možné objednat? Mám na mysli klasický tvar S1. Děkuji za odpověď. Dlouhá

Dobrý den.
Stolové desky jsou vyráběny v maximálním rozměru do 1150 x 2400 mm a u lesklých fólií jsou maximální rozměry ještě o 50 mm menší.
Chtěla bych Vás ale upozornit, že vzhledem k použitému materiálu (fólii) nelze zaručit odolnost proti poškrábání a otěru. Proto je dobré takovouto stolovou ploch chránit, například sklem.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den . děláte i tmavě fialová dvířka?

Dobrý den.
V nabídce máme dekor č.145 lila lesk http://www.trachea.cz/cz/dvirka-trachea/Foliovana-dvirka/Trendy-lesk/145-lila-lesk . Popřípadě v akrylátu jsme nově zařadili T.acrylic mat A36M lilek mat http://www.trachea.cz/cz/dvirka-trachea/Akrylatova-dvirka/Tacrylic-mat/A36M-lilek-mat .

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den. Chtěl bych si objednat dvířka na kuchyn,ale nevím přesně jak. Ještě se chci zeptat,jestli vyrábíte dvířka T.acrylic lesk i se sklem. Děkuji Dvořák.

Dobrý den.
Dvířka můžete objednat přes některého z našich autorizovaných prodejců, ve vašem okolí. Najdete je na našem webu: http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovani-prodejci-Trachea
Odpověď na vaši druhou otázku je ANO. Dvířka T.acrylic nabízíme také v prosklené variantě a to ve dvou provedeních, rám 3 a rám 5. Na těchto obrázcích jsou oba druhy prosklení:
http://www.trachea.cz/cz/galerie/Kuchyne-Tacrylic#Tacrylic-MAT_1
http://www.trachea.cz/cz/galerie/Kuchyne-Tacrylic#E39-Novinka-2016

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den chci se zeptat proč se navyrábí tvar 85 a folie 145 lesk. dík Aleš

Dobrý den,

K Vaší otázce, proč se nevyrábí kombinace tvaru 85 ve folii č.145.
V podstatě tento tvar nevyrábíme v žádné folii ze skupin "trendy Lesk a Exclusive". Důvodem je tuhost folií, kde díky dvojnásobné síle dané lesklé folie, nelze dostatečně kvalitně prolisovat Vámi požadovaný tvar č.85. A proto jsme jako možnou alternativu doplnily nabídku tvarů o tvar č. 85B, kde jsou odstraněny problematické drážky (tři drážky vedoucí vodorovně od středního hlubšího frézování) a tento tvar je možno kombinovat s výše uvedenými dekory folií.

S pozdravem

Karsch Tomáš

dobrý den jakou nosnostmají horní skřňky vejde se tam 12ti dílný jídelní set-myslím váhově-jednalo by se o vaši horní vysokou skřínku jednodvířkovou děškuji břuska

Dobrý den.
Na nosnosti skřínek se podílí samotná konstrukce skřínky a samozřejmě také ukotvení ke zdi. Tuto otázku by Vám byl možná schopen zodpovědět stolař, který bude nábytek vyrábět a montovat. Samozřejmě s přihlédnutím na materiál zdi, na které bude skřínka vyset.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, prosím o informaci, jakým lepidlem lze přilepit zpět odlepenou folii z foliovaných profilovaných dvířek. Mám na mysli doporučení typu lepidla nejlépe i značku. Předem mockrát díky.. J. Havel.

Dobrý den.
Bohužel v tomto vám neporadím. Nikdy jsme toto netestovali.
Pokud jsou vaše odlepená dvířka vyrobena u nás a není tomu ještě 5 let, doporučila bych Vám je reklamovat a toho, kdo vám nábytek vyrobil. Takovéto reklamace do 5-ti let řešíme výměnou dvířek za nové. Pokud tedy nedošlo k mechanickému poškození.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, prosím o odkaz na stránkách nebo katalogu, kde si mohu vybrat dřevěná dvířka do kuchyňské linky. Děkuji předem.Bočková

Dobrý den.
Naše společnost se zabývá výrobou fóliovaných a akrylátových dvířek. Také vyrábíme skládaná dvířka z LTD materiálů. Všechny tyto naše výrobky najdete na našem webu nebo v katalogu http://www.trachea.cz/cz/katalogy .
Výrobou masivních dvířek se nezabýváme.
S pozdravema

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, potreboval bych dvirka tvar 53Z potahnout foli 171 bila mat slo by to nebo ne dekuji za odpoved p.Kabot

Dobrý den.
Rozumím tomu správně, že dvířka máte a chcete je pouze opatřit fólií? Pokud je tomu takto, tuto službu nenabízíme. Jestli máte zájem o výrobu celých nových dvířek, budeme moc rádi, pod se obrátíte na některého z našich prodejců.
S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, zajímalo by mne, zda ve vašem sortimentu je i folie Dub sokolský. Potřeboval bych vyrobit dvířka, která by ladila se zbytkem kuchyně v tomto dekoru. Děkuji. Cepek

Dobrý den.
Dub pod tímto názvem v nabídce nemáme. Je možné, že některá z našich dekorů může být podobný, ale to je spíš na vašem čitu. Zkuste navštívit některého z našich autorizovaných prodejců, který má stojany s se vzorky našich dvířek. Tam můžete barevnost dekoru posoudit asi nejlépe.
Kontakt na nejbližšího autorizovaného prodejce naleznete zde: http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovani-prodejci-Trachea

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, co je to planofit? děkuji

Dobrý den.
Kování s názvem Planofit, slouží k rovnání prohnutých dvířek. Více naleznete na našem webu v sekci servis - technická dokumentace. Je tam přímo dokument s návodem na montáž a s přesnou specifikací.
http://www.trachea.cz/images/servis/Planofit.pdf

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, ráda bych si objednala u vás kuchyň jen se potřebuji ještě zeptat na pár informací. Připlácí se u vás za atypická dvířka? Kolik se platí doprava popřípadě další poplatky, pokud máte. A kde zjistím na vaše webu ceny. Děkuji Nováková

Dobrý den.
Naše společnost nevyrábí celé kuchyňské linky, zabýváme se výrobou nábytkových dvířek a čelních pohledových ploch. Dvířka prodáváme prostřednictvím autorizovaných prodejců a studií. Proto bych vám doporučila, pokud máte zájem o celou kuchyňskou sestavu, obraťte se na některé z našich autorizovaných studií ve vašem okolí. http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovana-studia-Trachea
Tam vám spočítají cenu na celou linky a zajistí také výrobu a montáž.
Žádné příplatky za atyp neůčtujeme.
S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, na dvířkách z folie Malina lesk, došlo k mechanickému poškrábání cca 4 týdny po instalaci. Existuje nějaký způsob opravy?

Dobrý den.
Pokud se jedná o fóliovaná dvířka, oprava bohužel není možná. Pokud jednou dojde k poškození, jedná se o nevratnou záležotost. Jedině T.acrylic lze pomocí Opravné sady renovovat.
S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, chci se zeptat zda když si u vás objednám dvířka o síle 22mm pujdou použít klasické naložené panty? Děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Použít klasické naložené panty na dvířka bez problémů můžete.
S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, koupil jsem dům kde je kvalitní kuchyňská linka , přesto bych rád novou barvu na dvířka i šuplíky a místo obkladu nad linkou lakobel či něco podobného. zabýváte se tím? Děkuji Vám za odpověď. M.

Dobrý den.
Všechno tohle naše společnost vyrábí a dodává. Doporučila bych vám obrátit se některé z autorizovaných studií ve vašem okolí. ( http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovana-studia-Trachea). Ti vám dvířka zaměří, zpracují cenovou nabídku a také namontují.
Také obkladové dekorativní sklo máme v nabídce. Podrobnější informace naleznete na našem webu www.trachea-cristal.cz . Toto obkladové sklo můžete rovněž řešit přes autorizované studio Trachea.
S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, prosím Vás o informaci jaká je objemová hmotnost fóliovaných dvířek - konkrétně se mi jedná o tvar 33B. Děkuji.

Dobrý den.
Váha 1 m2 fóliovaných dvířek je zhruba 14 kg.
S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den ,tento týden mě budou montovat kuchyň v acrylicu a chci se zeptat kolik stojí opravná sada na případné poškrábání a jaký je postup práce? Kde se dá sada zakoupit? Děkuji za odpověď Holubcová

Dobrý den.
Nejprve bych vám doporučila prostudovat si návod na údržbu akrylátových dvířek: http://www.trachea.cz/cz/servis . Na správném ošetření záleží asi nejvíce.
Co se týká opravné sady, objednává se stejným způsobem, jako samotná dvířka. Máme ji skladem, tak že s dodáním nebude problém. Cena se pohybuje kolem 700 Kč. Na postup opravy se můžete podívat například zde: https://www.youtube.com/watch?v=sFcYLglxnmE
S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobry den, Planujeme kuchyn horni dvirka a panel s troubou, spizi a lednici v dekoru lesk cappusino popr. slonova kost. spodni dvirka a korpusy bychom chteli ve dreve. Jaky dekor byste doporucili, kdyz je kuchyn s obyvacim pokojem na sever, aby pusobil teple a zaroven byl do kontrastu ke svetle podlaze? Dekuji za odpoved

Dobrý den.
Naše společnost se zabývá výrobou dvířek a čelních pohledových ploch. Nejsme výrobci nábytku a bohužel se ani nezabýváme navrhováním interiérů. Proto vám nejsem na vaši otázku schopna odpovědět.
Doporučila bych vám se obrátit například na některé z našich autorizovaných studií ve vašem okolí. Tam vám budou schopni udělat celý návrh kuchyně a doporučit materiály na její výrobu. Spočítat cenovou kalkulaci a také zajistit výrobu a montáž.
http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovana-studia-Trachea

S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, prosím o sdělení zda je možno svépomocí narovnat a přilepit odlepenou a zkroucenou folii na hraně dvířek kuchynské skřínky, jedná se o část folie, která je nalepená na celé ploše dvířek. děkuji za odpověd na uvedený email.

Dobrý den.
Podle vašeho popisu se jedná o seškvařenou fólii na hraně, vedle spotřebiče, který vydává teplo (nejspíš trouba). Pokud se fólie vlivem vysoké teploty takto seškvařila, je působení tepla tak intenzivní, že by mohlo dojít k úrazu popálením. Doporučila bych vám tento nebezpečný spotřebič vyměnit a posléze zakoupit nová dvířka, jelikož oprava není možná.
Také doporučuje použití tepelného štítu, který ochrání dvířka před teplem.
http://www.trachea.cz/images/servis/Tepelny-stit.pdf

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, mám vyrobenou kuchyňskou linku s dvířky od vás. Déle jak měsíc ji používám a jsem velice spokojena. Nyní jsem smažila na pánvi a vařila.Pára mi s mastnotou zanechala na dvířkách nad digestoří mapy, které nejdou jarovou vodou omýt. Čím to jde odstranit? Děkuji za radu.

Dobrý den.
Bohužel nepíšete konkrétně o jaké dvířka se jedná, zda o fóliovaná, nebo T.acrylic. Dále jsou ještě drobné odlišnosti v údržbě mezi jednotlivými druhy fólií. Odkázala bych vás tedy na naše stránky do sekce "návody na údržbu" (http://www.trachea.cz/cz/servis), kde si můžete najít konkrétní materiál.
S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobry den, chapu dobre, ze 3D hrany na T-acrylic dvirkach znamena to, ze jsou lakovana a hrany jsou oble? Dekuji za odpoved

Dobrý den.
Dvířka T.acrylic jsou tvořena nosným materiálem, na kterém je z obou stran nalisována vrstva akrylátu. Ten to materiál se standardně řeže a olepuje ABS hranou. Co se týká 3D hrany, je to taktéž ABS hrana, ale není jednobarevná. Je tvořena z části zvolenou barvou a z pruhu imitujícího ocel. Tato kombinace právě vytváří 3D efekt.
S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobry den, chceme si nechat udelat kuchyn a rozhodujeme se mezi LTD deskou s folii nebo T-acrylicem. Jaky material byste doporucili vy? (Budeme mit vestavene spotrebice.) A jak je to se stalobarevnosti? Dekuji za odpoved. Hezky den.

Dobrý den.
Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Spíš bych vám doporučila, zamyslet se na tím, co od dvířek očekáváte a chcete. Pokud se vám líbí frézované tvary v ploše, ať už jednoduché, nebo složitější, pak je jasnou volbou fólie.
Jestli spíš u dvířek preferujete vysokou tepelnou odolnost a hluboký lesk či mat, je jednoznačnou volbou T.acrylic. Tato technologie neumožňuje hluboké frézování v ploše, ale jelikož olepujeme dvířka T.acrylic PUR technologií, jsou vysoce voděodolná. Také jejich tepelná odolnost je velmi vysoká a za zmínku stojí také světlostálost. Navíc se vysoký lesk těchto dvířek při poškrábání dá opravit, což je další přidanou hodnotou.
Co se týká dvířek z LTD, doporučila bych vám spíše naši kolekci T.segment (http://www.trachea.cz/cz/dvirka-trachea/Skladana-dvirka/Tsegment-petidilna-skladana-dvirka_1/5D-1810-drevo-dekor), která jerovněž lepena PUR technologií.
S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, chtěli bychom dvířka i korpus do kuchyně z folie v dekoru dub stirling 237. Je to možné? Dále se chci zeptat, zda je tento dekor v matu nebo v lesku a zda jsou póry otrevřené nebo zcela hladké. Děkuji

Dobrý den.
Bohužel jsem k této fólii nenašla identický dekor LTD. Podobné dekory se najít dají, bude tedy jen na vašem vkusu, který by jste případně zvolili.
Co se týká povrchu fólie, je to moderní dřevodekor, tudíž hodně věrně napodobuje jak povrch, tak strukturu dřeva.
S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, je možno od Vás zakoupit uchyt E8 i samostatně? Děkuji za odpověd Tomáš Janda

Dobrý den.
Samozřejmě lze zakoupit všechny úchytky z našeho sortimentu i samostatně.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den. Můžete mi poradit jaké LTD od EGGER,KRONOSPAN?KAINDL je nejvíce podobný k folii Modřín Latté ??? Děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Dle mého názoru je k fólii č. 831 modřín laté, nejpodobnější dekor Egger H1421 ST22. Také je podobnost u LTD Kronospan 8508 SN, jen tento se mi zdá být víc do šedé barvy.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Při objednávce akrylátových dvířek A01 súchytkama E38,E37 se udává rozměr dvířek s úchytkama, nebo bez ? Úchytky budou při dodávce součástí dvířek ? Je vhodné u tohoto provedení olepení 3D hranou ? Bílá dvířka A01D (double) už nedodáváte ? Za rychlé odpovědi předem děkuji.

Dobrý den.
U jakéhokoliv úchytkového tvaru se udává rozměr celého dvířka. Velikost úchytky se automaticky odečítá až u nás ve výrobě. Pokud si úchytky objednáte, budou součástí dodávky, ale z důvodů přepravních zabaleny samostatně. Olepení 3D hranou není problém. U dekoru A01 bylo zrušeno oboustranné provedení (double), jelikož je již v základu dodávám s bílou lesklou zadní stranou, která je opatřena hologramem.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, která řada vašich foliovaných dvířek je lepena PUR lepidlem. Děkuji

Dobrý den.
Všechna naše fóliovaná dvířka jsou lepena PUR lepidlem.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, uvažujeme o dekorativním panelu P2 165 cappuccino lesk a chtěla jsem se zeptat na rozměry. Potřebujeme 2 protilehlé panely. Jeden o délce cca 1,5 metru a ten druhý 2,94 metru. V popisu máte, že to lze ovšem jen do délky 2,5 metru. Jak se to prosím řeší? Nějakým spojem? Moc si to nedovedu představit. Děkuji za odpověď

Dobrý den.
Dekorativní panel ve fólii 165 cappuccino lest vyrobit lze, ale jeho maximální rozměr je 2,45 (jelikož je to lesklá fólie , je maximální rozměr o 5 cm menší, viz technické specifikace). Tudíž vámi požadovaný rozměr 2,94 by musel být ze dvou kusů. Návaznost frézování jsme schopni zajistit, ale musím vás upozornit, že spoj bude viditelný. Jinak spojení dvou panelů nebude pro zručného stolaře žádným problémem.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Lze prosím objednávat dvířka foliovaná tvar 32 ve fólii 171 bílá mat? Děkuji za odpověď M.Ryšavá

Dobrý den.
Tvar 32 lze vyrobit ve fólii 171 bílá mat.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, pořizujeme novou vestavěnou myčku a potřebujeme na ni dvířka fóliovaná (slonová kost lesk). U předchozích dvířek na myčce (nevím, jaké byly značky) se nám bohužel stalo, že se fólie po nějaké době začala po stranách vlivem horké páry odlepovat. Chci se zeptat, jestli máte tuto zkušenost i u dvířek Trachea. Děkuji Hana Tomášková

Dobrý den.
Co se týká myčky a taktéž vestavné trouby, je zde větší zatížení teplotou a vlhkostí. Je jasné, že pokud spotřebič propouští vysokou teplo ven (což by podle norem neměl), může to negativně ovlivnit dvířka. Ale mluvíme tady o teplotě až kolem 80°C, která může způsobit seškvaření fólie a taková teplota je nebezpečná i pro samotného uživatele spotřebiče.
Proto, pokud máte kvalitní spotřebič, nemůže k tomuto jevu dojít. Sama jsem osobně mnohokrát zkoušela přenos tepla, z myčky na dvířka a dvířka jsou sotva vlažná. Pokud po ukončení cyklu necháte myčku zavřenou a vyčkáte až nádobí uschne, nemůže dojít ani k úniku vlhkosti. Jestli, potřebujete ihned po ukončení mycího cyklu nádobí použít, doporučuji otevřít myčku úplně. Únik vlhkosti se tak rozptýlí rovnoměrně do okolí a nepůsobí nijak místně a intenzivně.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, v roce 2008 jsme vyměnili kuchyň s použitím Vašich dvířek, se kterými jsme mimořádně spokojeni. Dvířka jsou celé roky neponičené, jako nové. Jsme maximálně spokojeni. Nyní bychom chtěli vyměnit pracovní desku + stejnou zádovou desku. Je možné si tyto desky objednat u Vás? Děkuji Pavel Trávníček

Dobrý den.
Naše společnost se zabývá výrobou dvířek a čelních pohledových ploch. Bohužel pracovní desky jsou úplně jiný materiál, s jinými parametry. Doporučila bych vám, navštívit nějakého prodejce ve vašem okolí a pracovní desku u něj vybrat, popřípadě rovnou objednat. Můžete pro tento účel využít například naši databázi autorizovaných prodejců http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovani-prodejci-Trachea

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

192 portuna černá (Nábytková dvířka: Tvar 39, Fólie pro dvířka: 192 - portuna černá) Jak čistit a čím.Děkuji

Dobrý den.
Všechny návody na údržbu, naleznete na našich stránkách: http://www.trachea.cz/cz/servis. Váš dotaz je zodpovězen konkrétně v bodě: Návod na údržbu výrobků s povrchovou úpravou standardní fólií

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, jak odstraním nálepku která je nalepena na dvířkách T.acrylic (vaše značka). děkuji Hlavatík

Dobrý den.
Hologram je zárukou kvality a záruky dvířek Trachea a je lepen ze zadní strany dvířek. Proto doporučujeme hologram nesundávat, jelikož je skryt ve skřínce.
S přáním pěkného dne

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné použití vašeho materiálu na desku rozkládacího jídelního stolu rozměry: 90cm x 1200cm (po rozlořením 90cm x 180cm) z bílé lesklé 110. jestli máte tyto zkušenosti. a jestli materiál vydrží běžné používání jako jídelní stůl. předem děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Stolové desky naše společnost vyrábíme taktéž. Bohužel, fólie je určena primárně na čelní pohledové plochy, nemá tudíž potřebnou otěruvzdornost. Proto našim zákazníkům doporučuje, aby například stůl opatřit horní skleněnou deskou. Což zabrání poškrábání fólie. Ve vašem případě (rozkládací stůl) to ale nebude nejlepší řešení. Pro to vám musím doporučit použít odolnější materiál a fólii ponechat pouze na dvířkách.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda by jste nám mohli poradit,jaká barva lamino desek(kronospan,egger...) - pro zhotovení korpusu je nejvíce podobná vaší fólii 114 (trendy lesk slonová kost). Mnohokrát díky.

Dobrý den.
Barevnostně stejný je například dekor od společnosti Egger U104. Jen se musíte podívat na povrch LTD, nebude stejný jako fólie. Mám namysli hlavně lesklost.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, Odlepuje se mi fólie od desky. Dá se to opravit? A pokud ano kam dvířka zavést?

Dobrý den.
Pokud máte fóliovaná dvířka a odlepila se vám fólie, nelze ji již opětovně přilepit. Pokud se takto stalo v záruce, doporučila bych vám obrátit se na toho kdo vám dvířka dodal a reklamovat je. Nevím, jak to mají jiní výrobci, ale společnost Trachea drží na tuto vadu záruku 5 let.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den. Kde si na této stránce mohu objednat dvířka?Konfigurátor dvířek tady máte,ale nevím kde se dají dvířka objednat. Děkuji.

Dobrý den.
Dvířka si můžete objednat přes síť našich autorizovaných prodejců: http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovani-prodejci-Trachea . U nich najdete stojan se vzorky našich dvířek, které si tak můžete důkladně prohlédnou, dostanete cenovou nabídka a dvířka vám také u nás objednají. Stačí si jen na mapě vybrat některého prodejce ve vašem okolí.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možné dvířka vyrobit i do šikminy v podkroví? Předem děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den.
Pokud se vám konkrétně jedná o lisovaná dvířka, toto dle specifikace zákazníka vyrábíme. Je nutno dodat přesný nákres tohoto zkoseného dvířka.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den,chtěla bych se zeptat na kolik by vycházela obývací stěna T.acrylic U6N (Nábytková dvířka: Tvar T-U6N, Fólie pro dvířka: A60 - šedá, AMK - eben) a jaký má rozměr. Děkuji

Dobrý den.
Naše společnost se zabývá výrobou dvířek a čelních pohledových ploch, nikoli celého nábytku. Proto vám nejsem schopna ani orientační cenu sdělit. Budete se muset s tímto dotazem obrátit na výrobce nábytku, který vám vše nacení a dvířka na obývací sestavu objedná u nás.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Je vhodné použít stejný dekor na korpusy i dvířka kuchyňské linky? Děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Toto je spíš záležitost vkusu každého člověka. Jsou zákazníci, kteří preferují stejný korpus a dvířka a jsou také takový, kteří upřednostňují určitou barevnost.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, máte barvu dvířek "234 - dub pískový", mohu se zeptat, zda je spíše do hněda nebo spíše do šeda? děkuji za odpověď. Gregová

Dobrý den.
Dub pískový je opravdu do hnědé pískové barvy.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Jaká je barva zadní-vnitřní stěny dveří v provedení ACRYLIC AVSM Norek MAT? Je ve stejném odstínu Norek mat? V případě že na, jaké jsou jiné barevné možnosti (pokud možno tmavé)? Děkuji za odpověď. Šárka Novotná

Dobrý den.
Zadní strana k akrylátu je vždy podobná barva, s tím rozdílem že povrchová úprava je perlička. Jinou zadní stranu volit nelze.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jsou dány pevné rozměry dvířek a čel tásuvek nebo je možné si objednat nestandartní rozměr .(Mám tvar46). Děkuji

Dobrý den.
Žádná rozměrová řada není. Dvířka se vyrábí přesně podle rozměru požadovaného zákazníkem.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobry den,chtela jsem se zeptat cim zakryji otukane dvirka v lesku,jsou tam az bile flicky na bordo barve,existuje nejaky fix, dekuji

Dobrý den.
Za naši dvacetiletou praxi jsme se s tímto u našich výrobků ještě nesetkali, proto vám nedovedu poradit. Pokud by jste měla zájem a poslala dvířka k nám, mohli by jsme se na tuto vadu nezávisle podívat a třeba vám i poradit.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobry den, omlouvám se,možna již tento dotaz byl, ale ve vaši galerii jsem našla předsín, do které jsem se zamilovala a rada bych, kdo ji zhotovil na míru.jedna se o předsín v tmavě červené barvě se šuplíky dole, a bílá nahoře....a kolik by taková skříň stála.máme rozměry š.176cm,v. 250cm, hl. 58cm.moc by mě zajímalo, kolik by stala tato stěna.moc děkuji bandiková martina

Dobrý den.
Naše společnost vyrábí dvířka a čelní pohledové plochy. Nejsme výrobci celého nábytku, nebo nábytkových sestav. Obrázky v naší galii jsem ilustrativní a mají ukázat, kde všude můžete dvířka Trachea použít.
Co se týká výroby celého nábytku, budete se muset obrátit na nějakého šikovného stolaře ve vašem okolí, nebo například na některé z našich autorizovaných studií, které pro vás tuto výrobu zajistí i s dvířky Trachea.
http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovana-studia-Trachea

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

dobrý den, je možné u Vás objednat výrobu skříněk do obýváku popřípadě je možné vybrat nějakou z Vaší nabídky ? Děkuji

Dobrý den.
Naše společnost vyrábí dvířka a čelní pohledové plochy. Nejsme výrobci celého nábytku, nebo nábytkových sestav. V tomto ohledu se budete muset obrátit například na některé z našich autorizovaných studií, které pro vás tuto výrobu zajistí i s dvířky Trachea.
http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovana-studia-Trachea

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Přeji pěkný den, jaký typ dvířek doporučujete pro bez úchytkové otvírání? Resp. na jakých bude nejméně vidět upatlání. Tipuji světlé barvy. Lesk nebo mat? Děkuji

Dobrý den.
Na tuto otázku je velmi obtížné odpovědět. Každý totiž tuto problematiku posuzuje subjektivně. Obecně by se dalo říci, že světlé dekory jsou k tomuto příznivější a lesk dokáže na první pohled ledacos skrýt. Také některé dřevodekery jsou v tomto ohledu hodně příznivé, jelikož jejich kresba dokáže také skrýt drobné nečistoty.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den. Ráda bych si sama opravila částečně odlepenou folii na hraně dvířek skříňky vedle vestavné trouby. Poradíte? Děkuji.

Dobrý den.
S takovouto věcí, vám bohužel nejsem schopna poradit. Doporučila bych vám nová dvířka. Ale také vás musím upozornit na to, že pokud se vám fólie odlepila pouze u vestavěné trouby, je to nejspíš způsobeno nadměrným únikem tepla. To může způsobovat vadný spotřebič nebo nesprávná montáž spotřebiče. Proto bych vám spíše doporučila odstranit důvod olepování fólie a posléze objednat nová dvířka.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den. Rád bych se zeptal, zda vyrábíte dvířka prosklená v akrylu či ve fólii? Pokud ano, tak kde bych o nich našel nějaké podrobnější informace, jako možné rozměry skla, síly rámečků, atp. Díky.

Dobrý den.
Prosklená dvířka vyrábíme ve fóliovaném provedení. Otvor pro sklo se liší podle jednotlivých tvarů, ale nejčastěji bývá obvodový rám 50mm. Podrobnější informace naleznete v katalogu výrobků 2015 http://www.trachea.cz/cz/katalogy , nebo se můžete podívat na konfigurátor dvířek na našich stránkách.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda jde použít dodatečná povrchová úprava-provence na již vyrobená dvířka tvar frézování 32, barva folie vanilka. Děkuji za odpověď

Dobrý den.
Co se týká patinace Provence, provádí se pouze na fólii 831 modřín laté. Navíc se patinace jako dodatečná povrchová úprava provádí pouze na nově vyrobená dvířka. Je to z toho důvodu, že užívaná dvířka jsou čištěná, tudíž by jsme nedokázali zarušit výsledek patinace.
Pěkný den

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, nejsem si zcela jista, zda mohu použít na tvar 31D fólii 1-7 slonová kost mat. Předem děkuji za odpověď! Marešová

Dobrý den.
Na tvar 31D nelze použít pouze fólie Trendy lesk a Exklusive. Vy se ptáte konkrétně na matnou fólii 1-7 slonová kost a ta v tomto tvaru zalisovat jde, stejně jako všechny ostatní matné dekory.
S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den. Je prosím možné, že se odstín fólie wenge bělené crosscut trošku změnil? Měla jsem možnost vidět několik vzorků a ty starší jsou mnohem světlejší než aktuální. Děkuji

Dobrý den.
Na úvod bych chtěla připomenout, že všechny materiály časem stárnou. Je to způsobeno jak působením světla, tak třeba například údržbou. Naše společnost všechny fólie testuje a snažíme se vybírat pouze ty které se v čase mění jen minimálně. Konkrétně u fólie wenge bělené, nemáme žádné informace o tom, že by u ní docházelo k nějaké výrazné změně odstínu.
Proto mohla tato barevná odlišnost být způsobena například údržbou dvířek.
S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, Vaše nabídka dekorů mne zaujala. Máme 12 let starou kuchyň, je možné dvířka potáhnout znovu folií, nebo se musí dvířka vyměnit za jiná a prosím o přibližnou cenu. Děkuji Molnárová

Dobrý den.
Stará dvířka znovu "potáhnout" fólií nejde. Pokud vám kuchyně jinak funkčně vyhovuje, je nejjednodušším řešením opatřit ji novými dvířky. Cena našich dvířek se odvíjí podle zvolené fólie. Doporučila bych vám navštívit některého z našich autorizovaných prodejců http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovani-prodejci-Trachea, nebo autorizovaných studií http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovana-studia-Trachea. Tam si můžete dvířka fyzicky prohlédnout a jistě vám i rádi spočítají cenu.
S pozdravem

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Mám 6 let kuchyňskou linku s fóliovanými dvířky a zásuvkami, které navazují na vestavěnou troubu Mora. Problém je v tom, že fólie jsou na hranách okolo trouby odlepené a na zásuvkách to začíná lézt už i do ploch. Vím, že je to teplem z trouby, ale nedalo by se tomu nějak zabránit? Uvažoval jsem už o výměně čel zásuvek, ale aby to za chvíli nebylo to samé. Budu rád za Váš názor případně radu, pokud s tím máte nějaké zkušenosti. Předem děkuji. S pozdravem Radek Pěchouček

Dobrý den.
Máte pravdu v tom, že odlepení fólie je způsobeno nadměrným teplem, unikajícím z trouby. Tomu se dá zabránit například použitím tak zvaného "tepelného štítu" http://www.trachea.cz/images/servis/Tepelny-stit.pdf . Tento tepelný štít zabrání přenosu tepla a ochrání dvířka před odlepením fólie.
Tento problém může být také někdy způsoben vadným spotřebičem, nebo jeho špatným používáním. Již jsme se v minulosti setkali s tím že, že po použití trouby, někteří zákazníci troubu jen lehce pootevřou. Nashromážděné teplo tak uniká velmi malým prostorem a jeho účinky jsou tudíž několikanásobně větší. V tomto případě, například doporučujeme troubu otevřít úplně. Teplo tak uniká rovnoměrně a rychleji.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, uvažuji nad kuchyní v dekoru wenge bělené crosscut 725 nebo akácie 650 a ráda bych Vás poprosila o Váš názor, která lamina a od jakých výrobců jsou k těmto Vašim fóliím nejvhodnější. Děkuji

Dobrý den.
Jelikož mám k dispozici kompletní pouze nabídku LTD od firmy Egger, mohu vám doporučit dekory H1277 nebo H1298. Tyto dekory jsou hodně podobné vámi zmiňovaným foliím, ale nejsou identické. Proto je spíš na vašem cítění, kterou z desek by jste zvolila. Upozorňuji, že ani jedna z desek nemá "křižné" broušení, jako fólie 725 wenge crosscut.
Pěkný den

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, mám 2 roky stará dvířka mat- divoký ořech. Hladké provedení kraje jsou zaoblené. Mohu zaslat foto. Jde mi to, jestli by bylo možné nechat dvířka přefoliovat . Dekor se mi přestal libit. Děkuji za odpoved. Malíková

Dobrý den.
Jelikož nelze fólii jen tak jednoduše "sloupnout", není možné opětovné zalisování. Je to z toho důvodu, že je fólie přilepena lepidlem a pokud by byla násilně odstraněna, dojde vždy k poškození dvířka (vytržení vláken) a také na desce zůstanou zbytky lepidla. Povrch dvířka tudíž není rovný a proto nejde znovu zalisovat. Výsledek by se vám určitě nelíbil.
Jediné, co vám mohu doporučit je celková výměna dvířek.
S přáním hezkého dne

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den. Nejsem živnostník a nemám tudíž IČO ani DPH. Nábytek jsem si dosud všechen vyrobil sám a chci si tak i stávající kuchyň předělat. Je možné si dvířka u vás objednat sám a nebo přes prodejní síť a co je pro mne finančně přijatelnější? Děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Pro vás by bylo nejvýhodnější obrátit se na některého z našich autorizovaných prodejců ve vašem okolí. Najdete je zde: http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovani-prodejci-Trachea
U našich partnerů, si budete moct dvířka prohlédnou a objednat. Navíc nebudete muset platit náklady spojené s balením a dopravou.
Pěkný den

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, jak lze bez poškození lesku odstranit hologram z akrylátových dvířek. Děkuji

Dobrý den.
Hologram je zárukou kvality a záruky dvířek Trachea a je lepen ze zadní strany dvířek. Proto doporučujeme hologram nesundávat, jelikož je skryt ve skřínce.
S přáním pěkného dne

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, prosím, jaká je tloušťka hrany HRA02M jasmín mat? Potřeboval bych k dekoru A02M jasmín mat zvolit vhodnou hranu o tloušťce 1 mm? Děkuji, S pozdravem Ladislav Cvrček

Dobrý den.
K celé naší nabídce akrylátům nabízíme také hrany a to ve tloušťce 1mm. Tudíž nevidím nejmenší problém s vaším výběrem hrany a doufám, že budete spokojený.
S přáním pěkného dne

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jakou autoutěrku Sonax doporučujete na folii lesk. Našla jsem Sonax clean and drive utěrka na karoserie a pak Sonax clean and drive utěrka na interiér. Děkuji Lenka

Dobrý den.
Na lesklá fóliovaná dvířka doporučujeme konkrétně utěrku Sonax clean & drive utěrka na karoserie.
Pěkný den

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, dá se na foliovaná dvířka tvar 46T na přední stranu použít barva světlý calvados, tuto barvu jsem našla vypsanou, že se dá použít na zadní stranu dvířek, na přední máte jen tmavou. Díky za info

Dobrý den.
V naší nabídce fólií je jen jedna s názvem calvados (č.570) a v nabídce zadních stran je taktéž calvados (č.457). Tyto odstíny jsou takřka totožné. Rozdíl v barevnosti je jen minimální. Je mi moc líto, jestli jste nabyla dojmu že zadní strana calvados je nějak výrazně světlejší. Co se týká tvaru 46T, tento ve fólii č.570 calvados a se zadní stranou calvados objednat lze.
S přáním hezkého dne

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, v prodejně v Č.Budějovicích mne zaujal Váš dekor broušený nikl. Lze toto zpracování dodat i na velké desce o rozměru cca 250 x 100 cm? Pokud ano, je možná i oboustranná úprava? Chtěl bych takový materiál použít na posuvné dveře. Děkuji

Dobrý den.
Jsme moc rádi, že vás tento materiál zaujal a chcete ho použít ve vašem interiéru.
Na váš dotaz musím odpovědět ve dvou bodech. Budu předpokládat, že nemáte zájem o nějaké výrazné frézování a postačí vám tvar I2, což je pouze obvodový rádius R2.

- Pokud by se ve vašem případě jednalo o tloušťku 18mm, lze broušený nikl zalisovat do maximálního rozměru 1250mm x 2500mm. Což je pro vás dostačující. U této varianty můžete zvolit zadní stranu dle nabídky http://www.trachea.cz/cz/dvirka-trachea/Foliovana-dvirka/Zadni-strany/509F-hlinik.

- Druhou možností je zalisovat vybraný tvar a fólii v tloušťce 30mm. Toto by bylo pro vaše účely jistě vhodnější, ale jsme zde omezeni maximálním rozměrem 1200mm x 2450mm. Také zadní strana v tomto provedení může být pouze bílá.

Záleží jen na vás, jakou variantu by jste zvolil.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Prosím poraďte mi, které lamino z Kronospanu nebo Eggeru je nejvíce podobné Vašim dvířkům s fólií 570 calvados. Dále bych potřebovala vědět, jestli si účtujete nějaký příplatek za barevná záda dvířek, v tomto případě za záda 457 calvados? V ceníku jsem to nenašla. Předem děkuji za odpověď. Lenka Imlingová

Dobrý den,
pokud se jedná o LTD k naší fólii calvados 570, doporučila bych vám od Eggeru - H1951 a od Kronospanu - 1792.
Výběr zadní strany calvadost, nebo popřípadě jiné zadní strany, nijak nenavyšuje cenu dvířek.
S přáním hezkého dne

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, zhruba před týdnem nám namontovali novou kuchyňskou linku s dvířky vanilka lesk. Po namontování jsem odstranila krycí folii. Za jak dlouho můžu dvířka poprvé vyčistit a zda je opravdu vhodná autoutěrka Sonax, nejsem si jistá,zda jsou tyto dvířka T Acrylic,nebo Folie. Děkuji za odpověď

Dobrý den,
pokud jsou vaše dvířka fóliovaná jsou autoutěrky opravdu vhodnou údržbou, znám to z vlastní zkušenosti. Ovšem až po uplynutí lhůty 4 týdny viz http://www.trachea.cz/cz/servis . Pokud máte doma dvířka z T.acryklicu je vytvrzovací lhůta o něco kratší, ale doporučené čištění je Prontem. Co se týká rozpoznání fólie od akrylátu, je jediné co vám mohu poradit, jestli si vzpomenete, jestli byla krycí fólie na dvířku přes hranu až k zadní straně. Potom by se jednalo o fólii, protože u fóliovaných dvířek je fólie natažená až k zadní straně dvířka. Kdežto u akrylátu je hrana olepena.
S přáním hezkého dne

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, zákazník požaduje na linku dvířka bříza finská 661 a korpusy chce co nejvíce podobné. Chci se zeptat zda někde najdu přiřazení dekorů lamino desek ( Kronospan, Egger, Kaindl ) k Vašim foliím nebo co mi doporučíte k bříze 661. Děkuji za odpověď Stehlík

Dobrý den.
Nejvíce podobné jsou dekory EGGER H3840 a KRONOSPAN 1715BS. Trachea používá jako zadní stranu ke dvířkům ve fólii č.661 bříza finská, zadní stranu Krono 1715.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den.Dělate dodvířek také otvory pro panty?

Dobrý den.
Tuto službu zatím nenabízíme. Ale v budoucnu ji plánujeme zavést.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, mám zájem u Vás pořídit dvířka ale i s korpusy stejné barvy. (folie) Je to možné? Děkuji Dočkalová

Dobrý den.
V naší nabídce jsou již tři dekory dřevotřískových desek, které jsou identické a našimi fóliemi. Jedná se o avolu, dub winchester a ořech dijon. Z těchto materiálů vyrábíme nábytkové dílce. To znamená, že se jedná o nařezané a olepené dílce. Další zpracování už je na stolaři, nebo na firmě, která vám bude kuchyň montovat.
Tuto nabídku máme v plánu v letošním roce rozšiřovat o další dekory identické s našimi dvířky. Doufám, že si vyberete k vaší spokojenosti.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, chci se Vás zeptat, zda je stále dostupný dekor 118 papyrus žlutý? Viděl jsem jej v jednom z Vašich autorizovaných studií, ale nikde jsem jej nenalezl na Vašich stránkách.... Děkuji za info Slovák Martin

Dobrý den.
Bohužel, tento dekor byl z naší nabídky v březnu vyřazen a již se nevyrábí. Doufám, že si z naší velké nabídky vyberete nějaký jiný krásný dekor a budeme se těšit na vaši objednávku.
Pěkný den

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

zdravím, měl bych dotaz od zákazníka....má foliovaná dvířka ořech baltimore mat a ptá se mě čím je vyčistit, resp., že na tom matu jsou vidět jakoby stopy od steklých kapek a jiných od běžného používání.....prý když to vezme jen mokrým hadrem tak tam stopy zůstávají..... děkuji s pozdravem, mj.

Dobrý den,
folie ořech baltimore patří do skupiny standartních fólií, proto platí i stejné doporučení pro čištění.

Doporučení pro čištění: Použijte běžné čisticí kapaliny nebo detergenty na plasty. Slučitelnost konkrétního prostředku s fólií doporučujeme nejprve vyzkoušet na skrytém místě. Skvrny od silně zabarvených substancí smyjte co nejdříve vodou s přídavkem běžného čistícího prostředku (ne abrasivního!). Skvrny nenechávejte zaschnout – jejich odstranění je pak mnohem obtížnější! Zbytky skvrn, zejména mastné stříkance a usazeniny, lze vyčistit 30% horkým roztokem mazlavého mýdla za pomocí jemného kartáčku. Tento postup dle potřeby zopakujte. V případě těžce odstranitelných skvrn lze použít rovněž čistidla s podílem alkoholu nejvýše 15 - 20% (Sidolin – Clin universal nebo Ajax, čistič oken). Na závěr smyjte zbytky čisticích prostředků vlažnou vodou a vysušte fólii jelenicí na okna.

Upozornění: Nepoužívejte zabarvené čističe (ať ředěné či koncentrované), neboť jejich barviva mohou na fólii zanechat stopy! Parní či vodní vysokotlaké čištění nejsou k čištění fóliovaných nábytkových povrchů vhodné. Tyto povrchy také nejsou odolné proti organickým rozpouštědlům jako jsou ředidla, odlakovače nebo koncentrovaný alkohol.

Zbytek návodů pro další fólie a povrchy naleznete na http://www.trachea.cz/cz/servis

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý den, sháním samolepící fólii v dubu sonoma., kterou chci použít na renovací skříně. Můžete mi prosím sdělit cenu a rozměr, který prodáváte?a zda máte na skladě? Děkuji vám moc za informaci.

Dobrý den, bohužel vás musím zklamat. Samolepící fólie naše firma nedodává a ani s nimi nepracuje. Naše fólie se aplikují na dvířka pomocí lepidla a 3D vakuového lisování. Fólie pro tuto technologii, jsou zcela odlišné od samolepících fólií. Pokud by jste ale měla zájem o zcela nová dvířka na vaši skříň, budeme rádi, když je budeme moct pro vás vyrobit.

Stanislava Telecká, obchodní oddělení / marketing

Dobrý den, u spižní skříně se dviřkem o velikosti 500 mm x 2000 mm, bych chtěla umístit úchytku E35 vodorovně do výšky 900 mm. To znamená, že by byla cca uprostřed dvířka. Je to možné nějak zrealizovat? Děkuji Urbanová

Dobrý den,
jelikož se úchytka E35 nasazuje na hranu dvířka a má tloušťku 20mm a dvířko 18mm, tudíž nelze úchytku zapustit do plochy. Poradila bych vám snad jen rozdělit tyto jedny dvířka na dvě části a úchytky otočit k sobě. Na horním dvířku dolů a na spodním nahoru. Vznikne vám velmi pěkný designový prvek a dvířka se vám budou mnohem lépe otvírat. Když se podíváte do naší galerie http://www.trachea.cz/cz/galerie/Kuchyne#110-bila-lesk_2 , toto řešení zde máme použité v levé části obrázku.

S přáním hezkého dne

Stanislava Telecká, obchodní oddělení / marketing

Dobry den, delate foliovana dvirka s folii natazenou i pres hrany, nebo se hrany musi lepit samostatne? Meli bychom zajem o bilou barvu. Dekuji

Dobrý den.
Foliovaná nábytková dvířka, která vyrábí naše firma jsou vyráběny pomocí 3D vakuového lisování. Dvířko je nejprve ofrézováno do požadovaného tvaru a potom zalisováno. Fólie doléhá až k zadní straně dvířka, tudíž je dvířko "obaleno" fólií nejen na ploše, ale i na hranách. Doporučila bych vám obrátit se na některého z našich prodejců http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit ve vašem okolí. Tam se můžete na vzorky našich dvířek podívat a objednat si je tam.

Stanislava Telecká , obchodní oddělení / marketing

Dobrý den jsem truhlář a poprvé budu dělat kuchyn v provedení modřín latte patina provence zelená,u dvířek a listel je mi jasne co objednat,ale potřeboval bych ten samý dekor na záklopy skříněk z boku bez frézování,pouze hladký,lze toto udelat i v patině aby to vypadalo stejně jako dvířka?dekuji za odpověd Šácha

Dobrý den.
Jelikož se začali množit dotazy na patinaci hladkých tvarů, zkoušeli jsme vyrobit nějaké vzorky. Výsledek byl takový, že patinovat hladké tvary lze. Je ale nutné si uvědomit, že patinace na hladkém tvaru působí zcela jiným dojmem, než na frézovaném dvířku. Protože se barva nanáší hlavně do drážek a prolisů, působí frézované dvířko barevně mnohem intenzivněji. Na rozdíl od hladkého tvaru, kde je patinace málo zřetelná a víc jde vidět jen na hranách. Proto bych vás chtěla na tuto skutečnost upozornit!
Pokud u jedné kuchyně použijete různé tvary, bude barva odlišná a tuto skutečnost my nedokážeme ovlivnit. Proto bych vám chtěla doporučit použít i na bok skřínky dvířko ve stejném tvaru, jak celá kuchyň a nebo počítat s touto výraznou odlišností.

Stanislava Telecká, obchodní oddělení / marketing

Dobry den. Chtel bych si nechat vyrobit foliovana dvirka bily lesk, je stanoveny nejaky minimalni rozmer techto dvirek? Dekuji.

Dobrý den.
Minimální velikost dvířek je u nás 48 x 90 mm.
Přeji vám krásný den a budeme se těšit na vaši objednávku.

Stanislava Telecká, obchodní oddělení / marketing

Dobrý den mám zájem o 2x dvířka do šatni skříně. http://www.trachea.cz/cz/dvirka-trachea/Foliovana-dvirka/Trendy-lesk/131-zelena-lesk je možno objednat i rozměr 235cm x 65 cm nebo mate nějake standardizované rozměry (cena je stejna, pokud je o atyp? ) Děkuji, Cihlář

Dobrý den.
Tyto dvířka vyrobit lze a žádné příplatky za atypický rozměr se neúčtují. Jen bych vás chtěla upozornit, že tato fólie je ve skupině Trendy lesk a tudíž ji nelze vyrábět ve všech tvarech.

Stanislava Telecká, obchodní oddělení / marketing

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li by šly zrenovovat dvířka od nábytku universal+úchyty (jako dvířka u kuchyní-např.folií). Skříňky i skříň jsou dobré. Děkuji

Dobrý den.
Takhle na dálku, lze těžko odhadnout v jaké "kondici" je váš nábytek. Jednou z možných variant je výměna samotných dvířek. Doporučila bych vám obrátit se na stolaře, nebo na některé z našich autorizovaných studií http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovana-studia-Trachea. Tam vám budou schopni se vším poradí, dvířka objednat a také namontovat.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Dobrý deň, chcela by som si dať urobiť obývaciu stenu - dvierka z folie Papyrus hnehý a slonová kosť. Nie je mi ale jasné z čoho sa vyrobí korpus a tiež tá vrchná doska na skrinkách, ktorú som chcela pôvodne tak 4 cm hrubú - to sa nedá z tej istej fólie? Tiež by som k tomu chcela rovnaký moderný stolík v kombinácii tých dekorov, ktorý by mal dosku hrubú asi 6 cm ale bolo mi povedané, že to z tej fólie nejde oblepiť. Prosím je to pravda alebo dá sa to nejako skombinovať? Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Dobrý den i Vám. Horní desky (na skříňky nebo stolek) ve stejném dekoru Vám vyrobit můžeme. Ale jak píšete o síle materiálu 4 a 6 cm, tak v tom Vám bohužel již vyhovět nemůžeme. Jsme totiž limitovaní sílou MDF desky, která standardně činí 18 mm, pro rampy, římsy, stolní desky apod. činí 30 mm. Ještě bych zdůraznila, že MDF deska o tl. 30 mm je jednostranně laminovaná a v této tloušťce nabízíme pouze bílou zadní stranu.

Poslední upozornění z mojí strany bude k samotné fólii. Pokud byste se rozhodla ji použít např. pro ten stoleček, tak je důležité si uvědomit, že se jedná o "dekorační fólii", která není stavěná na hrubší zacházení. Počítat tedy s tím, že tyto fólie jsou poněkud náchylnější k poškrábání. Pokud ale půjde o ryze dekorační stolek nebo stolek, který nebude extrémně vytížený, tak by se tato varianta využít dala.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Dobrý den, truhlář mi bude dělat kuchyň s použitím vašich dvířek. Pro výběr podlahové krytiny, korpusů a podobně potřebuji předem vzorek barvy dvířek ve větším formátu. Je možné u vás objednat 1ks dvířek tvar 32B, barva javor horský, třeba šířku 30 cm (výšku na 72 cm vysoký korpus horní skříňky)? Jaký by byl dodací termín?

Dobrý den, dvířka Vám samozřejmě vyrobíme.
Pokud zašlete ještě během dneška, nebo zítřka oficiální objednávku + fakturační a dodací údaje, bude tento kus vyroben ještě tento týden. Cena Vámi udaného rozměru, kombinace tvaru a fólie činí 441 Kč vč. DPH.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Vybrali jsme si u vás kuchyňskou linku a zajímala by nás cena a doba dodací lhůty. Tvar 33B,151 Bordó lesk.

Jsme rádi, že jste si vybrali dvířka od naší firmy. Samozřejmě Vám rádi uděláme cenovou kalkulaci, ale již na konkrétní zakázku. Prosím, pošlete potřebné údaje: dekor, tvar, rozměry a počet kusů na adresu trachea@trachea.cz, a kolegyně z Příjmu zakázek Vám ráda vytvoří kalkulaci a zodpoví případné další konkrétní dotazy.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Dobrý den, dvířka v dekoru 183 stream bílá (horizontálně) jdou vyrobit tak, že vzor bude navazovat po celé délce spodní nebo vrchní kuchyně. Na tento typ dvířek mi truhlář účtuje ještě příplatek za lesklá dvířka, já myslím, že jsou leklá z výroby v dané cenové skupině, takže příplatek bych platit neměla. Děkuji za odpověď.

Příplatek za lesklé fólie by Vám truhlář účtovat neměl. U tohoto konkrétního dekoru - stream bílý - ale jde o to, že se zde účtuje příplatek za navazování motivu v dané sestavě. Tento příplatek je poté stanoven ve výši cca 10 - 30 %. Závisí to na náročnosti dané sestavy.

Je tedy pravděpodobné, že truhlář myslel tento typ příplatku. To jediné nás napadá jako vysvětlení.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Mohla bych si u vás objednat fólii v dekoru 351 ořech dijon: cca 2,5 m x 4 m a dále fólii 1-8 vanilka mat: cca 2 m x 2 m? Dodání poštou. Sdělte mi, prosím, cenu.

Dobrý den,

fólie jsou k dispozici pouze ve formátu: šířka 1.400 x požadovaný běžný metr.
Cena za m2 u dekoru: 351 ořechu dijon je 285 Kč bez DPH // 1-8 vanilka mat je za cenu 315 Kč bez DPH.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Dobrý den, do naší nové kuchyně jsme si vybrali dvířka Trachea a jsou opravdu nádherná. Vybrali jsme odstín 145 lila lesk a 185 stříbrná vlnka lesk. Jediný problém nastal, když jsem tyto dvířka chtěla umýt. V návodu sice píšete jak a čím, ale opravdu nejsem moudrá z toho, co čistící prostředky nesmí obsahovat (aromatické uhlovodíky, ketony atd.). Mohu tato dvířka umýt např. obyčejným jarem nebo Mr. Proper nebo čím jiným se dá kuchyň umýt (vyjma autoutěrek v návodu)?

Děkujeme za dotaz. Na údržbu lesklých fólií můžete použít klasické čističe typu JAR, PUR atd.

Ale pozor !!!! Žádné z těchto přípravků nesmí obsahovat čistící "mikrogranule", "písek" či jiné hrubší částice sloužící k odstranění velkých nečistot ( = bez abraziv). Mohly by totiž fólii poškrábat. Dvířka utírat jemně, netlačit a vždy utírat mokrým hadříkem.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Mám od vás dvířka v dekoru Calvádos. Jsou cca 6 let stará a ráda bych zaměnila tento dekor za jiný. Dvířka nejsou nijak poničená. Děláte potažení stávajícíh dvířek - tvar 32 tak, že se využijí stávající dvířka z kuchyně a potáhnou se jinou folií z Vaší nabídky?

Dobrý den, bohužel tato metoda opětovného potažení stávající MDF desky novou fólií nelze. Je to především proto, že na desce je již použito speciální lepidlo, na které se potom lisuje PVC fólie. Tímto procesem dochází k chemickým reakcím desky, lepidla a fólie, a toto vzájemné působení se po letech na materiálech samozřejmě projeví. Proto doporučujeme výrobu zcela nových dvířek.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Chcem si dať vyrobiť kuchyňu v rustikálnom štýle. Neviem z čoho by mali dvierka byť vyrobené, ale moja predstava je, že dvierka by mali byť matné s vlisom. V kuchynskom štúdiu som videla dyhované dvierka a povedali mi, že vyrábate tieto dvierka aj s vlisom. Preto by som chcela vedieť, či na objednávku možné dať u vás vyrobiť dyhované dvierka vo vami označenom tvare 52 a v dekore dreva 540 - olše matná? Uličná

Dobrý den,

dýhovanými dvířky se naše firma nezabývá. Náš standardní sortiment se v současnosti orientuje převážně na lisované MDF desky potažené PVC, PET fólií. To znamená, že Vám velice rádi vyrobíme fóliovaná dvířka ve Vámi požadovaném tvaru 52 a dekoru 540 olše mat.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Potřeboval bych informace k dvířkům (resp. úchytkám) typu E20. 1) Jaký je způsob montáže úchytky na dvířko. 2) Je výška dvířka v objednávce braná již včetně úchytky? 3) Má dvířko nějaké speciální frézování pod úchytkou, jako je tomu u tvaru E16? 4) A poslední otázka. Je možné vyrobit dvířko v jiné šířce než je rozměrová řada úchytek E20 s tím, že bych vybral nejbližší menší rozměr úchytky?

Dobrý den, co se týká Vašich dotazů:

1) úchytka E20 je fixována pomocí tzv. "stromečku". Ve dvířku se následně vyfrézuje drážka, do které se úchytka umístí.
2) ano, při objednávce se bere v potaz také tloušťka úchytky. To znamená, že pokud si např. objednáte dvířko výšky 750 mm, tak bude vyrobeno v této výšce včetně úchytky.
3) ve dvířku pod úchytkou E20 není speciální frézování. U tohoto typu je dostatečný prostor pro úchop. Úchytka E16 má tento přidaný tvar frézování právě z důvodu zajištění lepšího úchopu.
4) úchytky E20 mají fixně dané rozměry, proto již není možné tyto délky měnit. Je to dáno také charakterem fixování ve dvířku (jak bylo zmíněno výše - na "stromeček"). K tomu, aby si zákazník mohl délku volit, byla do sortimentu zařazena právě úchytka E16, kde je volitelná délka.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Mám v kuchyni dvířka v dekoru OLŠE MAT. Prosím, poraďte mi údržbu. Proti světlu vidím na dvířkách skvrny (mastné?), se kterými si nevím rady.

Děkujeme, jsme rádi za Váš dotaz. Naše dekory se dělí do několika skupin nejen podle vzhledu, ale i podle struktury jejich povrchu - perlička, matná, lesklá fólie, apod. Každý takový povrch samozřejmě vyžaduje odlišný přístup k čištění. Proto zveřejňujeme "Návody na údržbu", kde je detailně popsáno, jak dané povrchy šetrně čistit. Najdete je jak na našich webových stránkách, tak bývají součástí katalogu, i naši prodejci a všichni, co přijdou do styku s naším sortimentem by měli znát tyto postupy, aby dokázali zákazníkovi poradit při výběru vhodného dekoru.

Kde naleznete návody na údržbu na našem webu?
=> horní záložka na homepage po názvem "Servis" (http://www.trachea.cz/cz/servis) => hned první odkaz nalevo má název "Návody na údržbu".

Abyste nemusela text složitě vyhledávat, přikládám ho na konec mé odpovědi.

Návod na údržbu výrobků s "matnou" povrchovou úpravou:

Matný vzhled uni barev a dekorů „pravého dřeva“ je u matných fólií dosažen užitím speciálních aditiv v laku. Obzvláště u světlých dekorů se projevuje citlivost vůči silně zabarveným tekutinám a substancím. Za účelem zachování kvality povrchu je zapotřebí dodržovat následující doporučení.

Doporučení pro čištění: Skvrny od silně zabarvených substancí (např. kávou, hořčicí, kari kořením nebo červeným vínem) smyjte co nejdříve vodou s přídavkem běžného čistícího prostředku (ne abrasivního!). Skvrny nenechávejte zaschnout neboť v tomto případě nebude již možné nečistoty beze zbytku odstranit. Zbytky skvrn, zejména mastné stříkance a usazeniny, lze vyčistit 30% horkým roztokem mazlavého mýdla za pomocí jemného kartáčku nebo za pomocí přidání mycího přípravku např. obchodní značka „Priel“ v množství dle doporučení od výrobce, nebo alkoholu (etanol, maximální přidaní podíl 10%). Tento postup dle potřeby zopakujte. Na závěr smyjte zbytky čisticích prostředků vlažnou vodou a vysušte fólii jelenicí na okna. Pro prevenci poškození povrchu vyzkoušejte nejprve na nenápadném místě v malém množství a krátkodobě působení čistícího prostředku. Přitom je nutno zohlednit pokyny výrobce.
Upozornění: Nepoužívejte zabarvené čističe (ať ředěné či koncentrované), neboť jejich barviva mohou na fólii zanechat stopy!

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Je možné objednat u vaší firmy kuchyňská dvířka pouze vyfrézovaná z MDF desek bez potažení fólií? Děkuji

Ano, tuto možnost - frézování MDF desky bez jejího následného zalisování - nabízíme. V případě cenové kalkulace či dalších věcí se můžete obrátit přímo na "příjem zakázek" - viz. trachea@trachea.cz

Chtěla bych se zeptat, jestli jde vaše dvířka použít na plechovou sestavu kuchyně (původní paneláková). Korpusy jsou ještě dobré, jen by to chtělo nějakou změnu. Děkuji.

Děkujeme za dotaz. Není to věc až tak nereálná. Naše dvířka se dají připevnit i na plechovou sestavu. Ovšem bude záležet na typu pantů, které v této sestavě máte. Pokud byste mohla vyfotit danou sestavu s použitými panty, tak abychom to reálně viděli, a zaslat nám je, byli bychom rádi. U nás ve firmě se na to podíváme, zvážíme možnosti řešení a co nejdříve bychom se Vám vyjádřili k tomu, zda to půjde nebo ne.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Zaujal mě od vás dekor Broušený nikl a zajímalo by mě, zda tento design vyrábíte i na zástěny mezi kuchyňskou linku - mezi vrchní a spodní skříňky. Popřípadě v jakých rozměrech a v jaké ceně.

Dobrý den, samozřejmě je možné vyrobit desku s tímto dekorem, který se řadí do naší exkluzivní řady Trendy Exclusive, i mezi horní a spodní skříňky. Rozměrovou řadu nemáme nijak omezenou, takže je na Vaší specifikaci, v jakých rozměrech si zástěnu budete přát. Co se cenové nabídky týče, tak Vám ji můžeme udělat, ale již na konkrétní zakázku. Nebo máte i druhou možnost, a to takovou, že Vás odkážu přímo na síť našich autorizovaných studií (http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovana-studia-Trachea), kde jsou jednotlivá studia rozdělena dle regionů. Zde Vám rádi poradí ohledně našeho sortimentu, zajistí případnou objednávku a samozřejmě Vám vytvoří i konkrétní cenovou kalkulaci. Jednoduše zajistí kompletní servis služeb tak, abyste byla maximálně spokojená.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Vzor dvířek měděný bronz vypadá na vzorové kuchyni, že je v lesku, je to skutečně tak? A hodí se ke capuccinu bílá nebo spíše doporučíte něco jiného?

Děkuji Vám za dotaz. Co se týká Vaší první otázky - dekor měděný bronz není vysloveně fólií lesklou. Je to něco mezi leskem a matem. Spíše bych to označila za takový polomat.

Druhý dotaz se týkal toho, jestli se hodí dekor cappuccina k dekoru bílé. Samozřejmě, je to hodně jemná decentní kombinace, určitě tyto barvy k sobě jdou. Osobně bych možná zvážila místo bílé spíše slonovou kost, ta je malinko krémovější, jemnější, ale je to samozřejmě hodně subjektivní pocit. Pokud byste potřebovala poradit ohledně sladění různých dekorů, ráda Vás odkáži na náš web do sekce Autorizovaná studia (http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovana-studia-Trachea), kde Vám rádi pomohou s naším sortimentem a s celkovým sladěním v interiéru. Nebo Vám již můžu nabídnou tu věc, že od 1.10. otevíráme u nás v Holešově nový Showroom, kde budou dva dny v týdnu věnované poradně našeho externího bytového designéra (ÚT a ČT od 10:00 - 17:00 hod), pokud byste měla zájem. Více informací naleznete na našich stránkách: http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/showroom.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Chci poradit, jak můžu u vás provést objednávku.

Jsme rádi, že máte zájem o naše zboží. Z Vaší emailové adresy je patrné, že jde o "truhlářství". V tomto případě bych Vás ráda odkázala na naši Prodejní síť - do sekce Autorizovaní prodejci - na našem webu (http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovani-prodejci-Trachea), kde jsou daní prodejci přehledně rozděleni dle jednotlivých regionů, a u kterých můžete naše zboží jednoduše objednat a nakoupit.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Chcela by som sa informovat, ci je mozne dvierka (farba 650 akacia biela alebo 120 flader biely) patinovat. Bolo by mozne taketo vzorky niekde vidiet ?

V současné nabídce dekorů s dodatečnou povrchovou úpravou - patina, máme jen tmavé dekory. Ale před nedávnem jsme začali přemýšlet právě i o patinování světlých dekorů, o které je čím dál tím větší zájem. Co se týče patiny v dekorech 650 akácie či 120 bílý fládr, tak zrovna tyto vzorky máme vyrobené, protože o jejich zařazení vážně uvažujeme. Ve Vašem případě nastávají tedy dvě varianty. Buďto můžete přijet přímo do naší firmy v Holešově, kde máme nově otevřený Showroom, a kde byste tyto vzorky mohla vidět napřímo, nebo si zákazníci nechají udělat a poslat vzorky v daném dekoru na posouzení a podle toho si případně zadají výrobu.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Je možné potáhnout fólií - bíla lesk, desku o rozměrech 2600x2400 ?

Bohužel, je nám moc líto, ale maximální formát dílce, který jsme schopni potáhnout je 1200 x 2500 mm.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Jsou vámi vyráběná fóliová dvířka v lesku vhodná i do koupelny?

Děkujeme za dotaz. Ano, naše dvířka jsou vhodná i do koupelen. V tomto směru není problém.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Chtěl bych se zeptat, jestli vyrábíte kuchyňská dvířka atypických rozměrů nebo jenom rozměry typizované. Měl bych představu tvaru dvířek č. 32, odstín ořech Lyon. Jednalo by se asi o 15 až 18 ks - z toho 2 ks prosklené a 3 ks na zásuvky. Pokud vyrábíte jenom typizované rozměry prosím napište jejich rozměry a cenu a eventuelní termín dodání.

Jelikož od konce minulého roku NEúčtujeme přirážku za atypické rozměry, tak naše rozměrová řada je "téměř neomezená". Takže rozměry si můžete zadat jakékoli. Co se ceny a termínu dodání týče, to se odvíjí od konkrétní zakázky, kterou Vám na základě Vaší specifikace rádi vytvoříme.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné u vás potáhnout folií i původní dvířka nábytku nebo se zabýváte pouze výrobou dvířek nových. Vlastním starou obývákovou stěnu, se kterou se nemohu rozloučit. Možná by šla zrenovovat.

Bohužel, je nám líto, ale tuto službu nenabízíme. Je to především z důvodu toho, že dvířka jsou již lety opotřebovaná, nějakým způsobem byla čištěna, používaly se při tom nejrůznější čistící prostředky apod. A to všechno se v průběhu času negativně promítá do povrchu daných dvířek. V tomto případě bychom Vám nemohli zaručit, že dvířka budou dostatečně kvalitní jako např. dvířka zcela nově vyrobená. A kvalitní výroba je pro nás prioritním cílem.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Chtěla bych se zeptat jakou máte délku záruční doby.

Záruční doba je standardně 2 roky, s tím, že máme navíc i prodlouženou záruku na skryté vady, která je 5 let. Pokud se objeví problémy po nějaké delší době, tak jsme vždycky vstřícní a ochotní k dalšímu individuálnímu jednání, kdy posoudíme danou záležitost a na základě toho se se zákazníkem dohodneme na dalším postupu.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Prosím, poraďte mi jaké obklady a podlaha se nejlépe hodí k vašemu dekoru dub winchester. U linky mám celkem jasno - líbí se mi bílá, jak ji máte na svých stránkách, ale i zde mě zajímá váš názor.

Děkujeme Vám za dotaz. Samozřejmě se Vám budeme snažit nějakým způsobem pomoci. Váš dotaz je spíše zaměřený na oblast bytového designu a jeho celkového sladění. S tímto Vám osobně pomoci až tak nedokážu. Ovšem můžeme Vám nabídnout dvě plnohodnotné alternativy, které Vám pomůžou s Vaším problémem.
Za prvé Vám můžeme nabídnout služby našeho externího bytového designéra, který s námi spolupracuje, podílí se na výběru našich kolekcí dekorů, apod. Od 1.10.2012 budeme oficiálně otevírat náš nový Showroom, kde budeme dva dny v týdnu nabízet právě takovou "poradnu bytového designéra", který se mimo jiné bude zabývat i těmi dotazy. Takže pokud byste nějakou dobu počkala, tak je možné této služby využít přímo u nás.
Za druhé můžete navštívit naše webové stránky, sekci Autorizovaná studia (http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovana-studia-Trachea) kde naleznete síť studií rozdělenou dle jednotlivých regionů. Tato studia jsou určena přímo pro naše koncové zákazníky a právě zde by Vám mohli pomoci. Poradí Vám jak sladit interiér, jaké vybrat barvy k různým dekorům... tato studia standardně pracují s naším sortimentem a mají personál, který se přímo zabývá designem a dokáží Vám nabídnout plný servis.

Doufám, že jsem Vám nabídla hodnotné varianty. Pokud budete cokoli dalšího potřebovat, neváhejte mě kontaktovat, určitě najdeme nějaké řešení.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Píši vám dotaz ohledně cenového rozdílu, když si objednám kuchyňská dvířka se zadní stranou klasickou bílou nebo se zadní stranou v jiném dekoru dle vaší nabídky. Bude to tedy stejná cena dvířek?

Děkuji za dotaz. V současné době máme v nabídce 18 typů zadních stran, mezi kterými jsou jak tradiční dřevodekory, tak unibarvy jako bílá, vanilka, šedá či hliník (http://www.trachea.cz/cz/folie-pro-dvirka/Zadni-strany/014-seda). Takže výběr je celkem bohatý.

Co se týče výsledné ceny, tak v tomto případě neúčtujeme žádný příplatek za zadní stranu. Tudíž je jedno, zda bude zadní strana daného dvířka standardně bílá či bude v nějakém jiném dekoru z naší nabídky - výslednou cenu to neovlivní.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Máme od vás dvířka - tvar 46 v dekoru Calvádos. Ještě potřebujeme dodělat rampu nad linku i bar. V jakých rozměrech (délkách) se rampa dělá??

Dodělat rampu v dekoru Calvádos není pro nás vůbec žádný problém. Maximální rozměry jsou obecně dané strojním vybavením, v tomto případě možností lisu. Maximální rozměr zalisovaných kusů je 1200 x 2500 mm, takže délka rampy může být max. 2500 mm. Tloušťka rampy je potom standardně 30 mm.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Vaše dvířka se mně velice líbí. Mám teď udělanou skříňku pod dvojumyvadlo a chtěl bych tam dát dvířka od vás. Chtěl bych se zeptat na návrh dvířek, zda je nejlepší zajít za vaším prodejcem nebo Vám můžu poslat fotku s rozměry a vybraným typem dvířek? Zeptám se na cenu návrhu?

Děkujeme a jsme velice rádi, že jste si vybral dvířka od nás. Ve Vašem případě by bylo nejlepší navštívit našeho autorizovaného prodejce, kterého naleznete na našem webu v sekci Prodejní síť: (http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovani-prodejci-Trachea). Tam Vám zajistí vše, co budete potřebovat, i včetně cenové kalkulace již na konkrétní zakázku. V případě jakéhokoli dotazu či problému mě kdykoli informujte. Ráda se o to postarám.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Mám, prosím, dotaz. Slyšela jsem o vás a ráda bych věděla, jaký je postup a kde se objednat na částečnou renovaci kuchyňských dvířek.

Jsme rádi, že jste o nás slyšela, a že chcete využít našeho sortimentu k renovaci kuchyňských dvířek. Nejlépe by pro Vás bylo navštívit náš web => záložku Prodejní síť (http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovani-prodejci-Trachea), kde je uveden seznam našich autorizovaných prodejců a studií (která jsou určená přímo pro koncové zákazníky). Jak prodejci, tak studia pracují s našim sortimentem, dobře ho znají, dokáží Vám poradit a budou Vám také schopni zajistit i cenovou kalkulaci apod.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Dobrý den, bylo by možné si u Vás objednat asi 5 ks koní (samostatných), ve velikosti 20cm až 50cm. Když ano, kolik by to stálo?

Podle Vašeho dotazu usuzuji, že máte zájem o technologii Overface. Píšete, že byste měla zájem o 5 ks koní v dané velikosti, což není problém z hlediska grafického. Cenová kalkulace je ale obtížnější, protože je důležité specifikovat, na co se ty koně budou aplikovat = na jaká dvířka (pro aplikaci grafického motivu standardně nabízíme fóliovanou MDF desku či bílou LTD desku), v jakém rozměru by byla dvířka a především v jakém dekoru (přehled dekorů naleznete na našem webu: http://www.trachea.cz/cz/folie-pro-dvirka). Cenovou kalkulaci Vám rádi uděláme, ale již na konkrétní zakázku. Úplně nejlepší by pro Vás bylo podívat se na naši obchodní síť, kde naleznete seznam našich autorizovaných prodejců a studií (viz náš web: http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovani-prodejci-Trachea), kteří pracují s naším sortimentem. Přímo koncovým zákazníkům doporučujeme síť autorizovaných studií, kde Vám zajistí plný servis - od výběru vhodného dekoru, grafického motivu až po zajištění cenové kalkulace apod.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s kombinováním Vašich vlastních dekorů (standard) a dekorů firmy Egger. Jelikož mám v kuchyni laminátovou plovoucí podlahu v dekoru dubu (odstín přibližně jako Váš Calvádos 570), a korpusy skříněk budou z pohledové strany plochou přibližně stejné jako dvířka, musím vybrat téměř (úplně je nemožné) stejný dekor - linka bude v rustikálním stylu - tudíž chci dekor dřevěný. Rozhoduji se mezi dvířky akácie 650 a korpusy H1277 lakeland akazie skořice nebo dub cremona šampaň H1348. Která kombinace se Vám zdá nejvíce podobná?

Samozřejmě vzorkovníky těchto firem máme u nás k dispozici.
Pokud bychom porovnali náš dekor 650 Akácie s H1277 lakeland akazie skořice nebo Champagne Cremona Oak H1348, tak dle mého názoru se k naší akácii více podobá H1348 (Champagne Cremona Oak). Ovšem není to totožné, samozřejmě. Naše akácie je o něco světlejší (má jemnější krémový odstín). Ten Egger je o malinko žlutější. Samozřejmě by bylo nejlepší, kdybyste si to porovnala osobně. Pokud máte možnost u svého realizátora vzít si vzorkovník Eggeru a náš, bylo by to úplně nejlepší.
Jde o subjektivní záležitost, ale z těch dvou "Eggráckých dekorů" je ten H1348 vhodnější.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Mám v koupelně dvířka 80 krát 40 cm. Chtěla bych na ně motiv orchidea, a to dva kusy. Prosím vás o zaslání ceny. V milimetrech je to 800 krát 400 mm (2x kus). A jak s realizací?

Samozřejmě není problém vyrobit dvířka v daném rozměru. Je důležité jen vybrat vhodný dekor fólie a grafický motiv, který chcete nechat aplikovat na dvířka. Cenovou kalkulaci Vám samozřejmě zajistit můžeme, ale úplně nejlepší by pro Vás bylo navštívit naše webové stránky - sekce Prodejní síť: (http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovani-prodejci-Trachea), kde naleznete seznam našich autorizovaných prodejců a studií (dle krajů), kde Vám přímo poradí s našim sortimentem, a také Vám zrovna udělají cenovou kalkulaci a zajistí veškerý potřebný servis. Vy byste si pak jen následně vykomunikovala s našim grafikem umístění motivu, jeho barevnost, velikost, atd.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Chtěla bych se Vás zeptat, jestli provádíte patinaci pouze na tmavých odstínech, jak je uvedeno ve Vaší sekci a nebo je možné provést patinaci i na světlejších odstínech.

Na našich stránkách v sekci Fólie pro dvířka - patina (http://www.trachea.cz/cz/folie-pro-dvirka/Patina-dodatecna-povrchova-uprava/211P-dub-winchester) uveřejňujeme dekory, které jsou z hlediska patinace nejvhodnější (de facto "doporučujeme" vhodné tvary a dekory na základně naší vlastní dlouholeté zkušenosti). Ne každý dekor po patinaci vypadá dobře, to již máme odzkoušené. Je pravda, že momentálně se ve firmě bavíme i o rozšíření této povrchové úpravy na světlější dekory - např. na vanilku, bílý fládr apod. ale v nabídce to prozatím nemáme. Jde o to, že si někdy lidé nechají patinu provést na dekor, který nedoporučujeme, a pak jsou nemile překvapeni výsledkem a vyvstává problém, což samozřejmě nechce ani jedna strana. Napište nám o jaký dekor by se asi mělo jednat a můžeme to zkusit individuálně řešit.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Chtěl bych se vás zeptat, jaká je dodací lhůta na fóliová kuchyňská dvířka.

Standardní dodací lhůta na naše nábytková dvířka je cca 5 - 10 kalendářních dní - jsme schopni daná dvířka vyrobit přibližně do 3 dnů, potom již závisí na dopravě a na vzdálenosti našich prodejců a studií, kam naše zboží směřuje.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Mám dotaz na výrobní program - mám od vás dvířka Typ 33 s fólií 570 Calvados (instalace v roce 2008). Jsou tato dvířka (a hlavně fólie) ještě ve výrobě? Potřebujeme panel na vestavěnou myčku. Dodával výrobce u Českého Brodu (Kuchyně u Kina?). Děkuji Jirát

Ohledně tvaru frézování - v současné době standardně nabízíme dvířka vyrobená z MDF desky o síle 18 mm. Tvar 33 již v nabídce nemáme, protože se jedná o MDF desku o síle 16 mm, kterou již nenabízíme (máme jen tvar 33B - což je to samé jako tvar 33, ale na MDF desce o síle 18 mm). Ovšem ve skladu se nachází ještě pár zbývajících metrů, takže na menší dodělávku ve Vašem případě by to neměl být problém.
Dekor fólie č. 570 calvádos máme stále k dispozici, takže je možné si u nás panel objednat. Navštivte svého původního dodavatele nebo se podívejte na našem webu do sekce "Prodejní síť" (http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovana-studia-Trachea), kde naleznete naše prodejní místa a studia, se kterými spolupracujeme, a které Vám zajistí potřebný servis.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Chtěla jsem se optat, zda Vaše firma provádí i částečné renovace kuchyně (část kuchyně si chceme ponechat, změnit dvířka, některé skříně či barový pult si budeme muset nechat vyrobit). Takto zrenovovanou kuchyň budeme muset "přenést "do nového prostoru, kde bude potřeba i zednických prací, prací se sádrokartony, výroba vestavěné skříně či úprava futer dveří. Zajistili byste práci komplexně? Dokázali byste říct celkovou konečnou cenu rekonstrukce? (samozřejmě na základě dokumentace apod.).

Naše firma se zabývá pouze výrobou čelních pohledových ploch - nábytkových dvířek. K tomuto základnímu sortimentu dále nabízíme doplňující sortiment - úchytky, hliníkové profily, tepelný štít, apod. Máme po celé České republice rozsáhlou síť autorizovaných prodejců a studií, kteří s námi spolupracují a odebírají naše zboží pro jeho další využití - například pro renovace bytů, domů, ... Co se tedy celkových renovací interiéru týká, tak tímto se přímo nezabýváme.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Líbí se mi technologie Overface. Je možné provést tuto technologii na této skříni (http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S79894662/)? Jsou taková dvířka vhodná pro Overface? Jak se tato úprava provádí?

Nejprve k první části Vašeho dotazu. Bohužel technologie Overface se nedá použít na materiály typu "skříň z Ikea". Naše standardní nabídka obsahuje výrobu frézovaných dvířek z MDF desky potažené PVC fólií a v rámci této technologie nabízíme i možnost bílé laminované LTD desky, na kterou lze aplikovat grafický motiv - Overface. Samozřejmě, pokud má někdo zájem o tuto aplikaci na nějaký vlastní specifický materiál, musí nejprve do naší firmy zaslat vzorek, který se u nás musí otestovat, abychom zjistili, zda je tento povrch vhodný pro tuto technologii či nikoli. Ve Vašem případě tedy není možné využít Overface na danou skříň z obchodu Ikea. Z naší strany jde především o opatření, které má udržet vysokou úroveň kvality, což je pro nás velice důležité.
Druhá část Vašeho dotazu se týká samotné technologie Overface. Jde o "aplikaci grafického motivu" na čelní pohledové plochy, tedy na nábytková dvířka. Samozřejmě se může jednat i o další plošné materiály, obkladové panely, apod. Grafické motivy mohou být buďto z naší databáze, nebo Vaše vlastní (třeba i fotografie). Fantazii se meze nekladou. Motivy můžete zmenšovat, zvětšovat, přebarvovat, deformovat ... cokoli Vás jen napadne. Důležitý je pouze výběr vhodného dekoru fólie a tvaru dvířek (pro Overface jsou nejvhodnější rovné hladké povrchy). Potom už jen s našim grafikem doladíte umístění motivu a celkovou vizáž nábytku tak, aby dokonale zapadl do Vašeho interiéru.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Dozvěděl jsem se že máte v sortimentu tepelný štít na ochranu dvířek vedle tepelných spotřebičů. Podrobnosti, vzhled atd.. jsem ale nikde na vašich stránkách nenašel. Můžete mi prosím poslat odkaz, respektive podat informace?

Jelikož jde o novinku v našem doplňujícím sortimentu, který nabízíme, tak chvilku trvalo, než jsme vytvořili doprovodný dokument týkající se tepelného štítu, který jsme již umístili na náš web.
Více informací najdete na: http://www.trachea.cz/cz/servis/technicke-dokumenty.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Chtěl bych se, prosím, zeptat, jak vysoká je věncová lišta (římsa)?

Hezký dobrý den, věncová lišta (římsa) je vysoká 30 mm.

Lucka Slováková, marketingová specialistka

Mohu si u vás objednat celou kuchyňskou linku?

Přímo u nás ne, věnujeme se pouze tomu, co umíme nejlíp – výrobě dvířek. Ale vytvořili jsme síť spolupracujících nábytkových studií, která se Vám budou věnovat od návrhu až po instalaci. Díky tomu vyřešíte vše na jednom místě a navíc co nejblíže vašeho domova.
Seznam autorizovaných studií najdete na webu v kapitole „Prodejní síť“.

Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení

Mám dvanáct let starou kuchyňskou linku, jsem s ní spokojená, ale nějakou změnu by to chtělo. Poradíte mi?

To je voda na náš mlýn. Stačí vyměnit dvířka za pár tisíc korun a Vaše kuchyně bude jako nová! Tuhle „operaci“ byste možná zvládli i sami, pro profesionálního stolaře či truhláře je to hračka. Garantujeme Vám, že nejtěžší bude vybrat si tvar a dekor podle svého gusta … :-)

Poznámka:
Ceny uvedené v ceníku se vztahují k 1m2, z něhož se vyrobí průměrně 5 kusů dvířek. Pokud tedy cena činí např. 1500 Kč/m2 + DPH, pak jedna průměrná dvířka stojí 300 Kč + DPH, resp. 360 Kč vč. DPH

Jarda Šindelek, obchodní zástupce Trachea

Na webu vypadají všechny interiéry báječně, ale jsou to opravdu vaše realizace?

V galeriích na webu nejsou fotografie interiérů, i když tak vypadají. Jde o počítačové vizualizace, které mají představit jednotlivé tvary frézování a dekory fólií. Nemáme možnost zjistit, kam naše výrobky „doputovaly“, protože je většinou neprodáváme konečnému zákazníkovi. Ale spolupracujeme s řadou designérů, a proto naše vizualizace působí tak autenticky. Skutečné realizace můžete kdykoliv vidět v našem holešovském showroomu nebo na veletrzích a výstavách, kterých se účastníme.

Jiří Slovák, obchodní ředitel Trachea

Kde mohu vidět vaše výrobky „in natura“, sáhnout si na ně?

Naše výrobky = nábytková dvířka Trachea. Autorizovaná studia a autorizovaní prodejci mají vzorkové sady našich dvířek v prezentačních stojanech a tam si je také můžete prohlédnout a osahat. Kromě toho zde najdete veškeré tiskové materiály a také aktuální informace: o novinkách, o akcích atd.
Další možností je navštívit náš showroom v Holešově, v němž je k vidění několik nábytkových sestav (tedy nejen kuchyňských linek), na kterých většinou představujeme nejnovější dekory fólií a další aktuální novinky (plastické frézování, kovové úchytky nebo potisk Overface).

Petr Frýbort, obchodní zástupce Trachea

Uvažujeme o nové kuchyni, ale přiznám se, že „listování“ na webu nám nevyhovuje. Nemáte nějaký tištěný katalog?

Katalog výrobků vydáváme každoročně a rádi vám jej zdarma zašleme. Jeho součástí je přehled všech tvarů frézování a především dekorů fólií rozdělených do skupin (Standard, Trendy, Trendy lesk, Trendy mat a Trendy Exclusive).

Pokud si budete přát, můžeme vám také zasílat náš elektronický občasník „Za dvířky“. Vydáváme jej několikrát ročně a kromě novinek v našem sortimentu se v něm snažíme věnovat oblasti nábytku a designu s rozhledem a nadhledem…

Lucka Slováková, marketingová specialistka

V přehledu dvířek na internetu píšete, že dvířka mohou být „v provedení Trachea Natur Concept“. Můžete mi vysvětlit, oč se jedná?

Máte pravdu. Chystáme speciální záložku o této možnosti, ale informace by měla být na webu už nyní. Napravíme to co nejrychleji. Dvířka Trachea Natur Concept jsou vyrobena z materiálu, v němž je výrazně snížen podíl formaldehydu. A to úroveň, která je podobná jako v přírodním dřevě. Hodí se proto zejména pro výrobu absolutně nezávadného nábytku, zejména dětského. Kromě toho má tento materiál i lepší konstrukční vlastnosti, ale to je informace, která zajímá spíše výrobce nábytku, než uživatele.

Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení

V přehledu dvířek jsem našel „zadní strany“, mnohé jsou stejné jako „přední“. Znamená to, že některé fólie se aplikují oboustranně nebo si mohu zadní stranu vybrat libovolně?

Odpověď bude trochu složitější. Vychází z konstrukce dvířek. Zatímco pohledová strana dvířek je tvořena nalepenou a zalisovanou fólií, zadní strana foliovaná není. Konstrukční desku nakupujeme již s příslušnou zadní stranou. Je natištěna na papírové vrstvě a opatřena laminací. Takových zadních stran nabízíme asi dvacet a ve většině případů si můžete vybrat naprosto libovolně.
Některé typy fólií však mohou být použity pouze s konkrétní deskou a v těchto případech (není jich mnoho) je výběr zadní strany zúžen.
To, že některé zadní strany vypadají podobně jako dekory fólií je záměr – chceme tím upozornit na možnost mít dvířka „shodná“ z obou stran. Ale nemusíte si k fólii 211 Dub Winchester vybrat zadní stranu 1381 Dub Winchester, možná zvolíte bílou, vanilkovou, hliníkovou … výběr je opravdu jenom na Vás.

Jiří Slovák, obchodní ředitel Trachea

Jaký je rozdíl mezi fóliemi „LESK“ a „TRENDY LESK“?

Děkuji za dotaz, rozdíl tu opravdu je. Fólie skupiny Trendy lesk jsou lesklé již z výroby. Lisují se na dvířka včetně ochranné fólie, kterou je třeba po instalaci sejmout. (Zažili jsme i případ, kdy to zákazník zjistil až po několika letech používání :-) ).
Povrchová úprav lesk je úprava dodatečná. Hotová zalisovaná dvířka jsou nalakována lesklým lakem. Tuto úpravu neděláme na všech fóliích, nýbrž jen asi na dvou desítkách. Některé fólie mají totiž jemnou povrchovou mikrostrukturu, která není pro lakování vhodná.

Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení

Líbí se mi váš web. Našel jsem zde potřebné (a logicky členěné!) informace a také spoustu inspirace pro vlastní bydlení. Chci se ale zeptat: nemáte pocit, že tím tak trochu nahráváte i vlastní konkurenci?

Snažíme se dělat web co nejlépe, ale je jasné, že se nikdy netrefíme do vkusu každému návštěvníkovi.
Tím víc nás těší Vaše pochvala.
Co se konkurence týče – máte pravdu. Za víc než patnáct let na trhu jsme si ale zvykli na to, že někdo musí převzít iniciativu, určovat směr a prošlapávat cestu. Někdy je to namáhavé, ale jsme hrdí na to, že to že jsme napřed, i když víme, že na našich nápadech a úspěších se svezou i jiní. Ale děláme to pro své zákazníky - a kvůli nim nám to vždycky bude stát za to…

Lucka Slováková, marketingová specialistka

Vaše kuchyně jsou krásné, ale bohužel dostupné jen pro horních deset tisíc!

Dovolím si tvrdit, že se mýlíte. Problém je v tom, že nemůžeme uvádět cenu za jeden kus, protože každý je originál s vlastními rozměry. Jediným měřítkem je cena za 1m2, ale právě ta je zavádějící.
Je potřeba si uvědomit, že z 1m2 vyrobíme průměrně 5 dvířek, což v první (nejrozsáhlejší) skupině fólií představuje 300 Kč bez DPH za jedna dvířka. Anebo jinak: kuchyňská linka o délce 2,5 metru má plochu horních i spodních dvířek asi 4 m2, takže jejich kompletní cena bude činit 6.000 Kč + DPH, pokud nemáte vestavné spotřebiče, tak dokonce ještě méně…
Naše dvířka opravdu nejsou drahá, a to i přesto, že jde o zakázkovou výrobu, že je vyrábíme v České republice a ve své kategorii jsou skutečně nejkvalitnější.

Jiří Slovák, obchodní ředitel Trachea

Dobrý den, já bohužel nemám zájem o renovaci dvířek, ale potřebovala bych kousek fólie v dekoru ořech baltimore mat (cca 190x60cm). Je možné u vás tuhle fólii zakoupit nebo to v žádném případě nepřipadá v úvahu? Popřípadě kolik by tato fólie stála?

Je možné u nás zakoupit vzorek této fólie. U dekoru ořech baltimore je cena stanovená na 270 Kč / m2 + DPH.
Možná budeme muset odladit velikost požadovaného kousku kvůli velikosti návinu fólie, ale to je již na vzájemné domluvě, což nebude problém.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Dobry den, uchytka E14 sa da pouzit aj pre horne skrinky so sklom? Niektore zapustne uchytky nie su vhodne pre horne skrinky so sklom.

Ano, šlo by to, ale muselo by jít o rám "Trachea" se sklem. V tomto případě by bylo možné použití tohoto typu úchytky na horní skříňky. Rám by mohl být např. ve tvaru frézování 33B, I2 (hladké tvary).

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Budeme mít kuchyňskou linku s dvířky v lesku - barevná kombinace cappuccino a slonová kost. Uvažuji dát na stěnu mezi skříňky desku ve slonové kosti lesk právě s nějakým motivem Overface. Vyrábíte i takové desky? Pokud ano, v jaké ceně se přibližně pohybuje? Potřebné rozměry jsou: 1. strana - 180 x 50cm, vpravo výřez na čtyřzásuvku 2. strana - 200 x 17 cm, vpravo výřez na dvouzásuvku, vlevo výřez na trojzásuvku.

Vyrobit klasickou MDF desku ve slonové kosti není samozřejmě žádný problém - v kombinaci s Overface je to moc hezká volba. V souvislosti s tím, že se jedná o desku mezi horní a spodní skříňky a ještě k tomu desku v provedení lesk, bych Vás jenom ráda upozornila na možnou "tepelnou" problematiku v prostoru, kde máte troubu (pokud by Vám deska měla zasahovat za troubu - kde jsou vysoké teploty a dekorativní fólie by se mohla teplem poškodit). V tomto případě bych za troubu desku nedoporučovala. Také je důležité si uvědomit, že lesklá fólie je trochu více náročná na údržbu, ale to myslím nemusím až tak zdůrazňovat (především jde zase o tu troubu, kde by se smažilo, prskalo by se při vaření, apod. To by rovněž nebylo nejvhodnější).
My dodáváme pouze čelní plochy, takže výřezy by Vám potom zajistil samotný truhlář. Co se ceny týče, tak je to klasická cena MDF desky navýšená o aplikaci grafického motivu - Overface. Nejlepší pro Vás by bylo, kdyby jste se obrátila na vybraného truhláře nebo někoho, kdo Vám bude kuchyň realizovat, ten už by se zkontaktoval s našim nejbližším prodejcem, od kterého by objednal naše zboží, udělá Vám cenovou kalkulaci, a pak už byste jen přímo s našim grafikem doladila umístění grafického motivu, jeho barvu, velikost, apod.
Naši prodejní síť najdete na našem webu: http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovani-prodejci-Trachea

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

 

Nenašli jste odpověď? Napište nám, rádi Vám odpovíme.

Tuto položku nevyplňovat:
Také nevyplňovat:
Vaše jméno (*):
E-mail (*):
Váš dotaz: