ŠATY DĚLAJÍ ČLOVĚKA. A KUCHYNI?

29.4.2020 | kuchyň | extra a deluxe | dekorativní potisk | moderní kuchyně | zajímavosti

Všichni známe pohádku, jak šaty z oříšku proměnily Popelku v princeznu. Existují totiž signály, které nelze přehlédnout, protože umějí zaujmout a něco sdělit. Platilo a platí, že „šaty dělají člověka“. A víte jak je to s nábytkem? Co třeba „dělá“ kuchyni kuchyní? Jsou to právě dvířka..

Rozhodující dojem, zanedbatelná cena

Nábytková dvířka určitě nepotkáváme jen v kuchyních, ale je to jejich hlavní doména. Co rozhoduje o tom, jak na nás kuchyně působí? Co nás nadchne či naopak odradí? Výzkumy prokázaly, že zásadní roli sehrávají dvířka, nebo chcete-li „pohledové plochy“ nábytku. Celkový dojem ovlivňují ze 70 – 80%. To je ohromující číslo, zejména pokud si uvědomíme, že z ceny kuchyně reprezentují 10 – 20%. A kdybychom započítali spotřebiče, pak ještě mnohem méně. Na dvířkách se proto nevyplatí šetřit…

Proměny pomocí dvířek

Připravili jsme jednoduchý příklad: jednu a tutéž kuchyňskou sestavu jsme „převlékli“ do různých dvířek. Uvidíte, co to udělalo s jejím vzhledem a celkovým charakterem prostoru.

 

Praktická, účelná kuchyně Praktická, účelná kuchyně. Decentní tón dekoru nevzbuzuje mnoho emocí, spíše dává vyniknout nerezovým prvkům a podtrhuje dojem čistoty a záměrně akcentované jednoduchosti..

 

Dekor světlého dřeva dodává celku ležérní uvolněnost Tatáž sestava, stejný pohled, shodné světelné podmínky. A přece: dekor světlého dřeva dodává celku ležérní uvolněnost, kuchyně působí mnohem domáčtěji a útulně.

 

Základní neutrální dekor je doplněn potiskem T.overface Základní neutrální dekor je však doplněn potiskem T.overface. Díky tomu kuchyně neztrácí svou decentní uměřenost, ale současně získala osobitost.      

Nelze říci, která varianta je „lepší“. Každý máme jiný vkus. Ale asi se shodneme, že změna dvířek se významně projevila na charakteru celé kuchyně. A jsme zase u Popelky. Stačí správná dvířka a z vaší kuchyně se může stát princezna.

     

Škála výběruProdloužená zárukaOriginální design

Související

T.BOARD: OBKLADOVÁ DESKA S POTISKEM

29.4.2020 | dekorativní potisk

T.BOARD: OBKLADOVÁ DESKA S POTISKEM

Změňte kuchyni za půl hodiny

Zobrazit článek

FÓLIE V PROVEDENÍ SUPERMAT

28.4.2020 | fóliovaná dvířka

FÓLIE V PROVEDENÍ SUPERMAT

Dekory na zakázku a výhradně u nás

Zobrazit článek