OVERFACE - Nová tvář bydlení

Vaše nejčastější dotazy

Dříve než nás budete kontaktovat s Vaším dotazem, zkuste svoji odpověď najít zde.

Dobrý den...kde si můžu vaše dvířka s potiskem objednat? A hlavně vidět jak by to i vypadalo...okr... Olomouc...děkuji Šléglová

Dobrý den.
Dvířka s potiskem si můžete objednat u kteréhokoliv našeho autorizovaného prodejce, nebo studia http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit .
Co se týká výsledného vzhledu dvířek, zpracovává naše grafické oddělení pro zákazníka jeden návrh návrh zdarma.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

dobrý den jsme rozhodnuti v našem obýváku použít overface chtěla jsem se zeptat jestli jde vaše motivy použít i na sklo na konferenčním stole a potom na roletě která by se použila místo dvířek děkuji za odpovědˇ Vacková

Dobrý den paní Vacková,
pokusím se Vám odpovědět na Váš dotaz. Na sklo tisknout lze, v naší nabídce je několik variant tisků na skla (částečně průhledné, neprůhledné) atd. Tisk na skle se provádí ve většině případů ze zadní strany skla. Co se týká roletek, některé typy jsme již zkoušeli, ale záleží o jakou roletku se jedná.
Nejlépe by bylo nakontaktovat nás telefonicky a Váš požadavek prokonzultovat touto cestou.

Radek Kašpárek- Grafické oddělení

dobrý den chtěla jsem se zeptat chceme pořídit nový obývák a našla jsem vaše stránky s úžasným nápadem potiskem dvířek chtěla jsem se zeptat jestli jde kombinovat potisk dvířek a skla a jestli barva skříní a velikost je variabilní moc děkuji Vacková

Dobrý den.
Náš dekorativní potisk Overface lze aplikovat jak na LTD materiál, tak na lisovaná dvířka a taktéž na sklo. Maximální rozměr námi potisknutelného kusu je 3,2 x 1,6m, samozřejmě musíte vzít na zřetel také maximální vyrobitelný rozměr jednotlivých vstupních materiálů. Co se týká barvy podkladového, nebo nosného materiály, hodně záleží na zvoleném motivu. Obecně by se ale dalo říci, že světlé dekory jsou vhodnější.

Stanislava Telecká - obchodní oddělení

Je možné vytvořit Overface (motiv koně) na dveře z lakovené spárovky v přírodním provedení (lak polomat transparent)? Děkuji.

Děkujeme za dotaz. Váš požadavek jsem předala našemu grafickému středisku Overface a odpověď je následující:

pro aplikaci Overface je podmínkou, aby byl podkladový materiál rovný. Je to důležité z hlediska kvality - materiál se nesmí kroutit a výškový rozdíl by neměl být větší než 1,5 mm. Co se týká údržnosti aplikace je nutné tento materiál natestovat. K testům stačí vzorek o formátu cca 500 x 500 mm, musí mít ale stejnou povrchovou úpravu jako požadované dveře. Naše materiály máme natestovány. Co se týká ostatních materiálů, databáze těchto materiálů vhodných pro aplikaci Overface se teprve vytváří a je to spíše na konkrétním požadavku od zákazníka, který si zajistí výše uvedený vzorek. Pokud budou výsledky testů vyhovující s následným umístěním koně by neměl být problém.

Radek Kašpárek, středisko potisku Overface

Ráda bych si zrenovovala koupelnu. Je možné použít něco co nabízíte - OVERFACE?

Děkujeme Vám za dotaz. Naše nábytková dvířka je možné použít do celého interiéru, tedy i do koupelen. To samé platí i pro technologii Overface. Pokud byste navštívila náš web - záložka Overface, sekce Galerie: http://www.trachea.cz/cz/overface/galerie, tak v ní naleznete hned několik koupelen s aplikací Overface - může sloužit např. jako malá inspirace.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

V případě, že si objednám Overface - motiv 3011, mohu si určit vlastní barevnou kombinaci daného motivu? Nebo je pouze v odstínu jako na obrázku na vašem webu (modro-černá kombinace). Mě by se totiž více hodila kombinace zelená s černou. Děkuji.

Děkujeme za dotaz. Náhled motivu a přiložené vizualizace na našem webu jsou pouze ilustrativní. Technologie Overface je specifická v tom, že si s motivem můžete dělat de facto cokoli. Přebarvovat ho (cca 90% našich motivů je vhodných k přebarvování dle přání zákazníka), nebo je zmenšovat, zvětšovat, můžete si rovněž vybrat pouze jednotlivé části z daného motivu a poskládat si z nich něco vlastního. Fantazii se meze nekladou. Takže odpověď na Váš dotaz je rozhodně ano. V případě motivu 3011 Orbital si můžete určit vlastní barevnou kombinaci. V případě zájmu a objednávky byste tyto a další podrobnosti dále konzultoval přímo s naším grafikem.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Necháváme si dělat na zakázku šatní skříně (lamino) a líbí se mi potisk s motivem Overface (4002 listy), je možné dodat vlastní dvířka a nechat je potisknout, nebo dvířka vyrobíte vy?

Nejprve bych se Vás ráda zeptala v jakém dekoru bude skříň? Jakou barvu lamina plánujete?
V současné době se má věc tak, že neustále pracujeme na rozšiřovaní nabídky materiálů, na které se dají aplikovat grafické motivy. Jsme především výrobci fóliovaných dvířek, z toho důvodu nejprve testujeme tuto technologii na MDF desku potaženou PVC fólií. Mimo to ale dokážeme aplikovat motivy i na bílou LTD desku, a také to standardně nabízíme. Takže pokud by skříň byla z bílého lamina s nějakým grafickým motivem, jsme schopni Vám tyto čelní plochy vyrobit a přímo na ně aplikovat daný motiv. Pokud byste chtěla lamino v jiné barvě, tak je postup takový, že bychom nejprve museli daný materiál otestovat, abychom Vám zaručili dostatečnou kvalitu a údržnost této aplikace.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Chtěla bych se zeptat. S manželem vybíráme kuchyň. Zalíbila se nám kuchyň s grafickým motivem Overface - "Corolla" z Vaší nabídky. Chtěla bych se zeptat na přibližnou cenu dvířek, kde jsou dané květy.

Jsme velice rádi, že Vás tato hezká kuchyň zaujala. Co se týče cenové nabídky. My jsme samozřejmě schopni Vám udělat cenovou kalkulaci, ale již na konkrétní zakázku. K tomu potřebujeme vědět více informací, např. počet dvířek, v jakém dekoru a rozměru, kde a na kolika dvířkách byste si danou aplikaci motivu představovala apod. Pokud bych Vám mohla doporučit navštívit náš web, konkrétně sekci Prodejní síť (http://www.trachea.cz/cz/prodejni-sit/autorizovana-studia-Trachea), kde najdete mapu našich autorizovaných studií, popř. prodejců. Je rozdělena regionálně, takže si stačí vybrat dle Vašeho bydliště. Pro koncové zákazníky doporučujeme síť našich studií, která pracují s naším sortimentem a dokáží Vám zajistit plný servis - od výběru standardních dekorů až po komunikaci s naším grafikem ohledně aplikace daného motivu (samozřejmě včetně cenové kalkulace).

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Nevím jestli jsem správně pochopila možnosti, které tato metoda Overface poskytuje: je možné potisknout celou nábytkovou stěnu / 30 let stará / mořená třešeň novým motivem? Stěna vyhovuje svým rozsahem, ale je již místy odřená a vyrudlá barva.

Jak funguje tato technologie jste pochopila správně. Jedná se o aplikaci grafických motivů na nábytková dvířka. Bohužel se tato aplikace neprovádí na starý, ve Vašem případě hodně starý, a opotřebovaný nábytek. Běžná údržba čistícími prostředky, poškrábání, změna barevnosti, apod... to všechno dohromady negativně působí na povrch daných dvířek. V tomto případě bychom nemohli zaručit takovou úroveň kvality, jakou běžně garantujeme u svých výrobků. Proto se tato technologie používá na zcela nové materiály / dvířka.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

Mám dělat zákaznici ostrůvek u kuchyně. Zadní strana bude do oblouku, tak tam chci použít nařezávanou MDF desku. Mám dotaz, zda umíte na tenhle typ MDF udělat "potisk". Já to pak ohnu k šabloně a přilepím. Prosím o odpověď, jestli to umíte.

Váš dotaz jsme řešili jak po technické stránce, tak i s naším grafickým střediskem.
Potřebovali bychom od Vás ale ještě vědět určité technické parametry, které se vztahují k danému oblouku na kuchyňský ostrůvek: rozměr a rádius oblouku, potom, prosím, ještě informaci zda venkovní strana s případným potiskem je venkovní - konkávní - strana oblouku nebo vnitřní - konvexní - strana oblouku.

Napadá nás úvaha, že by bylo asi nejlepším řešením aplikace motivu na HDF 3mm (nebo také PVC 3mm). Následně nalepit na oblouk a ohranit. Nevíme ještě jaký motiv by jste si představoval, zda verzi - celoplošná aplikace nebo jen částečná. Aplikace motivu na HDF i PVC jsme bez problému schopni provést, HDF i PVC jsme ohnuli do radia o poloměru 50cm - R50. Aplikace motivu zatím nejeví známky poškození vlivem ohnutí.

Jiří Slovák, obchodní zástupce

Zaujal nás motiv č. 5003 Fitness, ale ne kvůli té vnadné dámě, spíše jako kruhová (terčová) kompozice. Je možné použít jej pouze takto? A dotaz ohledně barev: líbila by se nám kombinace hnědá – okrová – světle zelená (firemní barvy). Je tato varianta dostupná?

Váš dotaz shrnuje podstatu mnoha dalších, proto na něj velmi ráda odpovím. Většina motivů v naší galerii se skládá z více prvků. A ty pochopitelně lze libovolně měnit – zvětšovat a zmenšovat, shlukovat, přeskupovat, měnit barevnost…
Pokud tyto změny bude provádět naše studio, je potřeba formulovat svůj požadavek co nejpřesněji – např. jednoduchým zákresem. Jako všude, i zde platí, že čas jsou peníze a úsporou času je ušetříme.

Lucie Slováková, marketing

Více než čtyřicet let jsem se věnoval designu nábytku. Dnes jsem důchodce, ale snažím se sledovat dění v oboru. Vaše OVERFACE dává designérům (a hlavně zákazníkům) opravdu mimořádné možnosti. Gratuluji a držím pěsti.

Co na to říci? Děkujeme za uznání (od odborníka těší dvojnásob!). Tento projekt jsme chystali dva roky, stál nás hodně úsilí a peněz, ale už víme, že jsme udělali dobře, když jsme do něho šli.
S trochou nadsázky říkáme, že dnes opravdu umíme „plnit sny“ svých zákazníků a to je báječný pocit!

Jiří Slovák, obchodní ředitel

Je to zajímavé a pěkné, ale mám docela praktický (přízemní) dotaz: “ Jak se taková dvířka udržují?“

Údržba dvířek s potiskem Overface není o nic složitější, než u dvířek „obyčejných“. Podrobnosti najdete na webu, ale je to opravdu naprosto snadné. Podstatné je, že nejde o samolepku nebo něco podobného, ale skutečný tisk. Potisk je fixován a chová se podobně jako fólie, na kterou je nanesen, takže k údržbě stačí teplá voda a mýdlový roztok…

Lucie Slováková, marketing

Povrchová úprava OVER – FACE se mi líbí, ale musím si rýpnout – některé motivy tisku, které nabízíte, jsem už někde viděl. To mi nepřijde moc v pořádku…

Nebojte se, je to v pořádku. V naší galerii je několik desítek motivů (a další přibývají každý týden).
Část připravilo naše grafické studio, část zpracovala reklamní agentura a některé jsme nakoupili od přední světové databanky. Podstatné je, že za všechny motivy jsme řádně zaplatili a používáme naprosto legálně. Ctíme zásadu, že myšlenka je taky zboží a nedovolili bychom si jednat jinak.

Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení

Som riaditelom hotela vo Vysokých Tatrách. Pripravujeme rozsiahlú rekonštrukciu, ktorej základom je individualizácia všetkých ubytovacích kapacít. Vaša technológia je presně tým, čo potrebujeme. Posobíte aj na Slovensku?

Prostřednictvím sítě obchodních partnerů působíme i na Slovensku. A těší náš Váš zájem, protože potisk Overface ve veřejných prostorách nabízí ohromný prostor pro kreativní využití.
Rádi zpracujeme Vaše zadání, případně jsme schopni nabídnout Vám komplexní služby našeho studia a podílet se na zpracování už od stádia návrhu.

Jiří Slovák, obchodní zástupce

Připravujeme rekonstrukci dětského (studentského) pokoje shodli jsme se na dekoru „třešeň mat“, který se nám zdá velmi nadčasový. Teď nás ale napadlo zkombinovat jej částečně s bílými dvířky a ta potisknout motivem „Třešnový květ“ (Overface). Lze to takto udělat?

Kombinace dvířek s dekorem dřeva a potiskem Overface bývá velmi elegantní, rozhodně jste si vybrali dobře. Pokud si chcete udělat představu, jak působí vybrané motivy v kombinaci s různými dekory fólií, navštivte naši prezentaci na www.overface.cz. Přímo na hlavní stránce naleznete on-line návrhář potisku modelových nábytkových sestav. Jeho obsluha je intuitivní, jednoduchá a pomůže vám udělat si základní představu. A je to docela zábava :-).

Petr Frýbort, obchodní zástupce

Uvažuji o potisku nábytku v pracovně. Od dětství miluji comics, nejradši ovšem v klasickém černobílém provedení. Šlo by to zařídit?

Určitě ano. Převést motiv z naší galerie na jednobarevný je otázka několika minut. Ale můžeme také natisknout váš vlastní motiv, pokud jej pošlete v potřebném formátu a rozlišení. Informace o možnostech individuálního potisku a požadovaných technických parametrech najdete na webu www.overface.cz v kapitole „Ceník“.

Jarda Šindelek, obchodní zástupce

Mám přítelkyni výtvarnici, která mi navrhla polepy nábytku v dětském pokoji a také na naši „netradiční“ kuchyňskou linku. Daly by se tyto obrázky natisknout přímo na dvířka? A pokud ano, natisknete je na naše stávající, nebo je potřeba pořídit nové?

Vlastní podklady určitě použít jdou, jen je potřeba, aby splňovaly určité technické parametry. V kapitole Overface (nebo na specializovaném webu www.overface.cz) najdete materiál „Ceník a obchodní podmínky“, kde je vše přehledně zpracováno. Konkrétní dotazy Vám zodpoví naše grafické studio.
A co se týče dvířek: tiskneme pouze na naše vlastní výrobky, protože jenom tak můžeme garantovat potřebnou kvalitu a nést za ni odpovědnost.

Adam Bartošek, obchodní zástupce

Budeme mít kuchyňskou linku s dvířky v lesku - barevná kombinace cappuccino a slonová kost. Uvažuji dát na stěnu mezi skříňky desku ve slonové kosti lesk právě s nějakým motivem Overface. Vyrábíte i takové desky? Pokud ano, v jaké ceně se přibližně pohybuje? Potřebné rozměry jsou: 1. strana - 180 x 50cm, vpravo výřez na čtyřzásuvku 2. strana - 200 x 17 cm, vpravo výřez na dvouzásuvku, vlevo výřez na trojzásuvku.

Vyrobit MDF desku ve slonové kosti není samozřejmě žádný problém - v kombinaci s Overface je to moc hezká volba. V souvislosti s tím, že se jedná o desku mezi horní a spodní skříňky a ještě k tomu desku v provedení lesk, bych Vás jenom ráda upozornila na možnou "tepelnou" problematiku v prostoru, kde máte troubu (pokud by Vám deska měla zasahovat za troubu - kde jsou vysoké teploty a dekorativní fólie by se mohla teplem poškodit). V tomto případě bych za troubu desku nedoporučovala. Také je důležité si uvědomit, že lesklá fólie je trochu náročnější na údržbu, ale to myslím nemusím až tak zdůrazňovat (především v oblasti trouby, kde se vaří). Jsme dodavatelem čelních pohledových ploch, takže výřezy standardně neděláme.
Stanovení ceny je následovné - cena fóliované MDF desky navýšená o aplikaci grafického motivu.

Lucie Slováková, obchodní oddělení / marketing

 

Nenašli jste odpověď? Napište nám, rádi Vám odpovíme.

Tuto položku nevyplňovat:
Také nevyplňovat:
Vaše jméno (*):
E-mail (*):
Váš dotaz: